Odwrócą kierunek ruchu na Mickiewicza i Sierpnia ’80?

Odwrócą kierunek ruchu na Mickiewicza i Sierpnia ’80?
fot. ii O tej kwestii mówił w czasie październikowej sesji Rady Miasta Bolesławiec prezydent Piotr Roman.
istotne.pl piotr roman, um bolesławiec, sesja rady miasta

Piotr Roman wspomniał o tym, że w czasie posiedzenia jednej z komisji Rady Miasta, w którym uczestniczył też starosta Dariusz Kwaśniewski, dyskutowano o kwestii odwrócenia kierunku ruchu na ulicy Mickiewicza i Sierpnia ’80. – Mamy w Rynku dwie drogi dolotowe: Kościelną i Sierpnia ’80, obie są w tym samym kierunku – mówił prezydent. – Zastanawiamy się, czy nie dobrze by było przeprowadzić odwrócenie tego kierunku, czyli że można byłoby wjechać od strony ul. Ogrodowej w ul. Mickiewicza i potem Sierpnia ’80 dojechać m.in. do siedziby starostwa.

Prezydent zaznaczył, że to rozwiązanie wiązałoby się z wyłączeniem możliwości parkowania na Sierpnia ’80 po tej stronie, gdzie znajduje się bar mleczny. Tak aby wózkowicze i piesi mieli pełną możliwość przejścia chodnikiem.

To zaś, kontynuował P. Roman, wiązałoby się z koniecznością wprowadzenia odpłatności za parkowanie po drugiej stronie. – Bo w dużej mierze parkują tam osoby, które zostawiają auta na 10-12 godzin. Wprowadzenie odpłatności w tym miejscu spowodowałoby zwiększenie mobilności – wyjaśniał prezydent. – Tak jest teraz na placu Piłsudskiego. W tej chwili – do godziny 16:00, bo potem parking jest za darmo – zawsze można znaleźć tam miejsce do zaparkowania.

I dodał: – Jestem za tym, żebym odwrócić ten ruch. Logika jest taka, że jeśli są dwie równoległe drogi jednokierunkowe [czyli Kościelna i Sierpnia ’80 – przyp. „ii”], to nie powinny one być w tym samym kierunku.

Co myślicie o takim rozwiązaniu? Zapraszamy do dyskusji.