Faktura Small Business i Faktura Small Business Handel, który wybrać?

Faktura Small Business i Faktura Small Business Handel, który wybrać?
fot. Krzysztof Gwizdała Wszystkie przedsiębiorstwa, nabywające lub sprzedające określone towary, muszą liczyć się z tym, że prędzej czy później zaistnieje potrzeba wystawienia faktury. Jest to dokument będący podstawą do rozliczenia VAT od sprzedaży bądź zakupu.
istotne.pl faktura, biznes, vat

Istotne jest, aby przedsiębiorstwo wyposażyło się w program do faktur. Powinien on być prosty i intuicyjny, aby mógł z niego korzystać każdy pracownik.

Jakiś czas temu firma Mega-Tech wprowadziła na rynek właśnie takie produkty. Są one nieskomplikowane, przez co łatwe w obsłudze, a zapoznanie się z programem zajmuje jedynie niecałą godzinę. Aplikacja została tak zaprojektowana, aby mógł sobie z nią poradzić każdy, kto potrafi obsługiwać komputer. Wszystko jest w niej jasno pokazane, więc żaden pracownik nie powinien mieć problemu z jej użyciem. Mega-Tech wypuściło na rynek trzy wersje oprogramowania do sporządzania faktur: Faktura Small Business, Faktura Small Business Handel oraz Faktura RR Small Business.

Faktura Small Business

To program stworzony z myślą o małych i średnich firmach. Dzięki niemu można w bardzo łatwy sposób wystawić fakturę. Aplikacja posiada kartotekę klientów oraz towarów i usług, co znacznie usprawnia pracę. Można powiedzieć, że Faktura Small Business to podstawowa wersja, której rozwinięciem jest wersja Handel. Mimo to ten program jest wyposażony w wiele przydatnych opcji, jak sporządzanie faktur w walucie obcej, Pro-forma, przygotowywanie refaktury czy paragonu fiskalnego. Program można bardzo łatwo dostosować do swoich potrzeb poprzez zmianę czcionki, widoku dokumentów czy wczytania logo i pieczątki własnej firmy. Użyteczną opcją jest również możliwość wysłania dokumentów mailem, co z pewnością zaoszczędzi czas. Co ważne, nawet przy dużej bazie klientów czy towarów, program nie będzie się zacinał. To wszystko dzięki unikalnej metodzie wyświetlania danych.

Faktura Small Business Handel

Ta wersja programu posiada wszystkie możliwości podstawowej, ale rozszerzone o nowe opcje. Jest przeznaczona dla małych i średnich przedsiębiorstw, dodatkowo posiadających magazyn. Faktura Small Business Handel poszerza wcześniejszą wersję o różne przydatne moduły, takie jak: magazyn, kasa, zakupy czy integracja ze sklepem internetowym. Ten ostatni pozwoli na szybkie pobieranie zamówień ze sklepu internetowego do samego programu. Dodatkowo bardzo łatwo można zsynchronizować kartotekę towarów. Dzięki aplikacji użytkownik będzie mógł szybko sprawdzić stan magazynowy. Sytuacja, gdy klient złoży zamówienie na produkt, którego obecnie nie ma na magazynie, już się nie powtórzy. Faktura Small Business Handel pomoże przeprowadzić inwentaryzację pod koniec roku i sprawdzić, czy ilość towaru na półkach zgadza się z tą w dokumentach.

Jak widać, Faktura Small Business to jedynie podstawowa wersja programu. Jest ona w pełni sprawna i samodzielna, ale druga wersja oprogramowania jest zalecana dla przedsiębiorstw, które posiadają magazyn, a chcą zachować w nim porządek oraz zgodność towarów z dokumentami. Faktura Small Business Handel jest aplikacją dającą o wiele więcej możliwości od swojego poprzednika. Warto w nią zainwestować.