Bogaty repertuar wrześniowego klubu filmowego

Bogaty repertuar wrześniowego klubu filmowego
fot. BOK / Krzysztof Gwizdała W wrześniu dramat „O koniach i ludziach”, thriller s-f "Ex Machina", dramat „Prawie jak matka” oraz film biograficzny „Pan Turner”. Spotykamy się w każdy poniedziałek o 19.00.
istotne.pl bok-mcc, kino forum, klub filmowy

„O koniach i ludziach” - to podszyty czarnym humorem film opowiadający o małej społeczności ludzi jeżdżących na koniach oraz niezwykłej więzi łączącej jej mieszkańców z tymi zwierzętami. Wiele prezentowanych w filmie historii wydarzyło się naprawdę.

„Ex Machina” - młody informatyk Caleb wygrywa firmowy konkurs i na tydzień trafia do laboratorium, w którym pracuje szef firmy – Nathan. Caleb poznaje w nim piękną Avę - pierwszą na świecie sztuczną inteligencję pod postacią kobiety. Ava jest wynikiem eksperymentu Nathana. Czuje, myśli, wzrusza się i boi o własną przyszłość. Caleb nie wie, że sam jest częścią eksperymentu, który ma sprawdzić, jak na postać Avy zareaguje przeciętny człowiek.

„Prawie jak matka” - Val pracuje jako gosposia bogatej rodziny w Sao Paulo. Pierze, gotuje, sprząta i jest powiernicą 17-letniego Fabinho, którego matka nigdy nie ma dla niego czasu. Val sama ma córkę, ale nie widziała jej od lat. Zostawiła ją w rodzinnym mieście pod opieką krewnych. Niespodziewanie dziewczyna zapowiada swój przyjazd. Jessica jest teraz młodą, pewną siebie kobietą, ma zamiar studiować architekturę w Sao Paulo i nie przyjmuje do wiadomości relacji państwo-służba. Zamiast zamieszkać w pokoiku matki, zajmuje pokój gościnny, bierze co chce z lodówki, a nawet bawi się w basenie z Fabinho i jego przyjaciółmi. Krok po kroku, niegdyś nienaruszalne reguły domowe zaczynają się rozpadać, wbrew woli Val. I w końcu, w środku awantury między matką a córką, wychodzi na jaw tajemnica Jessiki.

„Pan Turner” przytacza ostatnie lata życia znanego i ekscentrycznego, brytyjskiego malarza Williama Turnera. Artysta oddaje się chętnie podróżom, które stanowią dla niego inspirację do malowania. Ma nieposkromiony temperament - wykorzystuje seksualnie własną sprzątaczkę i wdaje się w bliższą znajomość z kobietą prowadzącą hotelik nad morzem. Wydaje się być człowiekiem pełnym sprzeczności: zadaje się z ludźmi z wyższych sfer, ale i odwiedza domy publiczne, uwielbiany jest zarówno przez zwykłych obywateli jak i rodzinę królewską, bawi się życiem, ale i głęboko przeżywa śmierć własnego ojca.

BOK-MCC stopka do wiadomościBOK-MCC stopka do wiadomościfot. BOK-MCC