Groził nożem kasjerce w sklepie. Odpowie za rozbój. Został tymczasowo aresztowany

Groził nożem kasjerce w sklepie. Odpowie za rozbój. Został tymczasowo aresztowany
fot. KPP Bolesławiec Nawet do 15 lat pozbawienia wolności grozi mężczyźnie podejrzanemu o rozbój. 27-latek wpadł w ręce funkcjonariuszy po publikacji w sieci jego wizerunku, nagranego przez kamerę monitoringu.
istotne.pl policja, areszt, rozbój

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Bolesławcu zatrzymali mężczyznę podejrzanego o rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Okazał się nim 27-letni mieszkaniec powiatu bolesławieckiego.

Do przestępstwa doszło 19 sierpnia 2015 r. w jednym z bolesławieckich sklepów spożywczych. Sprawca, grożąc nożem kasjerce, zażądał wydania pieniędzy z kasy sklepowej. Łupem złodzieja padło 700 złotych. Monitoring placówki handlowej, w której doszło do rozboju, zarejestrował całe zdarzenie.

Po publikacji wizerunku sprawcy w lokalnych mediach policjanci otrzymali cenną informację od jednego z mieszkańców powiatu bolesławieckiego. 27-latek podejrzany o dokonanie rozboju został zatrzymany, a w wyniku przeszukania pomieszczeń mieszkalnych policjanci zabezpieczyli nóż, który został użyty podczas przestępstwa.

Zatrzymany przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu. Sąd na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego i na wniosek Prokuratury Rejonowej w Bolesławcu wydał postanowienie o tymczasowym areszcie 27-latka na 3 miesiące.

Mężczyźnie grozi kara do 15 lat więzienia.

KPP Bolesławiec/ii