Strażackie zawody w Ołoboku. OSP Ławszowa najlepsza

Strażackie zawody w Ołoboku. OSP Ławszowa najlepsza
fot. Janusz Wilk 3 października odbyły się Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu gminy Osiecznica.
istotne.pl osp, straż pożarna, zawody, ławszowa, gmina osiecznica

W zawodach udział wzięli strażacy ochotnicy z 5 jednostek OSP. Rozegrano dwie konkurencje. Pierwszą z nich była sztafeta pożarnicza 7x50 m – na każdym z siedmiu odcinków trzeba było wykonać określoną czynność związaną z pożarnictwem. Drugą konkurencją było tzw. ćwiczenie bojowe. Drużyna reprezentująca jednostkę OSP na znak podany przez sędziego wykonywała na czas typową linię wodną od zbiornika z wodą aż do dwóch stanowisk gaśniczych. Linia ta ma długość praktycznie całego boiska piłkarskiego. Za pomocą motopompy strażacy muszą przetłoczyć wodę do zakończenia dwóch linii gaśniczych, gdzie roty kierują prądy wody, celując w tarczę obrotową do wykonania jej obrotu i w słupki do ich przewrócenia. Ostatecznie sumuje się czasy dwóch konkurencji, dodając ewentualne punkty karne, i drużyna, która uzyskała najkrótszy czas ich wykonania, wygrywa.

Komisję sędziowską, złożoną z funkcjonariuszy bolesławieckiej komendy, powołał zastępca komendanta powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Bolesławcu mł. bryg. Piotr Pilarczyk.

Wyniki:

  1. OSP Ławszowa
  2. OSP Parowa
  3. OSP Przejęsław
  4. OSP Osiecznica
  5. OSP Ołobok.

Więcej o Gminnych Zawodach Sportowo-Pożarniczych Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu gminy Osiecznica, w których najlepsi okazali się druhowie z Ławszowej, na stronie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Bolesławcu.

KP PSP Bolesławiec/ii