Remonty i inwestycje w Bolesławcu

Remonty i inwestycje w Bolesławcu
fot. UM Bolesławiec Na osiedlu Przylesie w Bolesławcu bardzo szybko postępuje budowa kompleksu sportowego wraz z infrastrukturą towarzyszącą.
istotne.pl remont, inwestycja, piotr roman, um bolesławiec

Powstający kompleks będzie składał się z boiska wielofunkcyjnego 19,10 x 32,10 m z nawierzchnią poliuretanową oraz boiska do piłki nożnej 30 x 62 m z nawierzchnią z trawy syntetycznej. Na terenie kompleksu przewidziano siłownię zewnętrzną z urządzeniami ze stali nierdzewnej, dwa stoły do szachów wraz z siedziskami, trzy trybuny na około 28 miejsc każda. Koszt budowy kompleksu sportowego wraz z infrastrukturą towarzyszącą wynosi 1 544 000 zł. Wykonawcą jest firma Bud-Ziem z Pszenna. Obiekt będzie ogrodzony i oświetlony.

Remonty i inwestycje w BolesławcuRemonty i inwestycje w Bolesławcufot. UM Bolesławiec

W Bolesławcu zakończył się drugi etap prac przy przebudowie drogi na ul. Obrońców Helu. Zakres prac obejmował przebudowę drogi od skrzyżowania z ulicą Komuny Paryskiej do ulicy Garncarskiej. W ramach prac wykonano m.in.:

  • odwodnienie korpusu drogowego
  • sfrezowanie istniejącej nawierzchni asfaltowej
  • ułożenie nowych warstw
  • regulację zaworów wodociągowych, studni teletechnicznych i kanalizacyjnych.
Remonty i inwestycje w BolesławcuRemonty i inwestycje w Bolesławcufot. UM Bolesławiec
Remonty i inwestycje w BolesławcuRemonty i inwestycje w Bolesławcufot. UM Bolesławiec

Z kostki granitowej ułożony został ściek. Warto przypomnieć, że grudniu ubiegłego roku wykonano remont chodników na ul. Obrońców Helu. W ramach robót wykonano również modernizację oświetlenia. Roboty wykonała firma Sab-Bud z Bolesławca. Koszt przebudowy ul. Obrońców Helu wyniósł ogółem 385 680 zł. Zadanie współfinansowane przez Powiat Bolesławiecki w kwocie 250 tys. zł. Wykonawcą II etapu była firma Ogrody Jagielski z Bolesławic.

We wrześniu remonty cząstkowe jezdni i chodników miały miejsce przy takich ulicach jak: Wałowa, Traugutta, Konradowska, Sucharskiego, Piotra Skargi, Dąbka, Narutowicza. Przy ul. Ekonomiczniej, ul. Brody, ul. Łukasiewicza i ul. Bankowej uzupełniono kostkę. W miejscach wybrzuszeń i obniżeń na ul. Piastów przełożono kostkę na chodniku i na ścieżce rowerowej. Wyremontowano wjazd do szkoły na ul. Bankowej. Zapadnię kostki przy latarniach przełożono na ul. Łukasiewicza. Równanie dróg gruntowych i tymczasowe utwardzenie nastąpiło przy ul. Powstańców Warszawy i ulicach Gdańska – Warszawska – dojazd go garaży. Wyremontowano schody, które stanowią dojście od ul. Cichej do budynków na ul. Parkowej i Zygmunta Augusta.

Naprawa i czyszczenie znaków drogowych przy następujących ulicach: Parkowa, Sadowa, Piotra i Pawła, Ekonomiczna, Bankowa, Warszawska, Akacjowa, Królowej Jadwigi, Jana Pawła II, Wańkowicza, Bielska, Zgorzelecka, Chopina, Bankowa, Bielska, Armii Krajowej, Opitza, aleja Tysiąclecia, 10 Marca, Różana, Małachowskiego, Lipowa, Staszica (boczna), Matejki, Leśna.

Wymiana lub uzupełnienie brakujących znaków nastąpiło przy takich ulicach jak: Kutuzowa, Willowa, Kościelna, Gałczyńskiego, Parkowa, Bankowa, Armii Krajowej, Rynek, Braci Śniadeckich, Ceramiczna, osiedle Kwiatowe – pętla, Matejki, Bielska, Jezierskiego. Oraz montaż lustra – al. Tysiąclecia nr 4-6.

iza