Program „Umiem Pływać”

Program „Umiem Pływać”
fot. UM Legnica W tym roku Miasto Bolesławiec na naukę pływania dla 375 dzieci pozyskało środki zewnętrzne w wysokości 56 250 złotych.
istotne.pl um bolesławiec, orka, umiem pływać

Warto przypomnieć, że od 2014 roku Gmina Miejska Bolesławiec jest realizatorem programu „Umiem Pływać”. W ubiegłym roku w projekcie wzięło udział 524 dzieci z klas trzecich. Wówczas Miasto pozyskało 78 600 złotych z Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego za pośrednictwem Dolnośląskiej Federacji Sportu (operatora programu).

W tym roku organizator rozszerzył zakres wiekowy dzieci, które mogą wziąć udział w programie. Do realizacji programu zostały wprowadzone dzieci z klas drugich.

Wiosną 2015 roku w projekcie uczestniczyło 195 dzieci. Od września naukę pływania rozpoczęła grupa 180 dzieci. Nauka pływania dla tej grupy potrwa do końca listopada. Bolesławiecki Park Wodny „Orka”, w którym realizowany jest program „Umiem Pływać”, otrzymał dodatkowo od organizatorów zestawy do nauki pływania oraz upominki dla dzieci biorących udział w projekcie.

iza