Powiat: Prawie 6 milionów zł w tym roku na inwestycje drogowe

Powiat: Prawie 6 milionów zł w tym roku na inwestycje drogowe
fot. Powiat Bolesławiecki O ulicy Kubika już pisaliśmy, ale warto przypomnieć, że już pod koniec lipca kierowcy mogli cieszyć się jazdą po solidnej nawierzchni, a piesi – korzystać z szerokich chodników.
istotne.pl inwestycja, powiat bolesławiecki

Remont wykonano w ramach istniejącego obrysu ulicy i chodników, a inwestycja z powiatowego budżetu kosztowała ponad 262 tysiące zł. Ale powiat to nie tylko stolica, dlatego większość budżetowych oraz pozyskanych z funduszy pieniędzy zainwestowano w pozostałych gminach przy finansowym wsparciu lokalnych samorządów.

Wielka jakościowa zmiana dokonała się w gminie Gromadka. Zmodernizowana w tym roku droga – wraz z chodnikami – biegnąca przez Gromadkę, Modłą do granic powiatu zmieniła oblicze nie tylko samej miejscowości, ale też skomunikowała odlegle wsie. Ta droga to swoista kropka nad i.

Remont kosztował ponad 3,2 mln zł. Dzięki takim pieniądzom udało się przebudować ponad 5 km jezdni i prawie 4 km chodników z zatoczkami, wjazdami na posesje i niezbędnym odwodnieniem.

Zyskała też ul. Sikorskiego w Gromadce. Na jej remont przeznaczono prawie 100 tys. zł. Cieszą się również mieszkańcy Kraśnika, Lipian i Nowej Wsi. W dwóch etapach udało się przebudować drogę na odcinku prawie 2,5 km wraz z chodnikami za kwotę ponad 700 tys. zł.

Na liście szczęśliwie wyremontowanych jest również Osła, Gościszów, chodnik w Wykrotach, przebudowa przejść dla pieszych w Ławszowej oraz powiatowa droga w Jurkowie za ponad 600 tys. zł.

Niektóre prace jeszcze trwają, ale wszystko wskazuje na to, że zostaną zakończone w planowanych terminach.

Powiat Bolesławiecki/ii