Dramat na lotnisku w Krzywej – 21-latek ciężko ranny

Dramat na lotnisku w Krzywej – 21-latek ciężko ranny
fot. Krzysztof Gwizdała Jadący z dużą prędkością motocyklista wypadł z trasy. Mężczyzna w ciężkim stanie został przetransportowany śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitala w Legnicy.
istotne.pl wypadek, motocykl, kolizja, krzywa

To był niespokojny weekend w powiecie bolesławieckim. Najgroźniejszy wypadek wydarzył się w niedzielę (30 sierpnia) około godziny 14:00 na lotnisku w Krzywej. 21-latek jechał z nadmierną prędkością motocyklem i wypadł z drogi. Mężczyzna doznał wielu złamań i urazów wewnętrznych. W ciężkim stanie został przetransportowany śmigłowcem do szpitala w Legnicy. Dowiedzieliśmy się, że 21-latek nie miał uprawnień do jazdy motocyklem.

W piątek (28 sieprnia) na ulicy Dolne Młyny koło wiaduktu 24-latek kierujący samochodem BMW wymusił pierwszeństwo przejazdu na 52-letnim motocykliście. W wyniku wypadku motocyklista ze złamaną nogą został przewieziony do szpitala.

Po północy (z piątku na sobotę) doszło do kolejnego zdarzenia. Tym razem na drodze krajowej nr 94 zderzyły się dwa samochody osobowe. Przyczyną zderzenia było także wymuszenie pierwszeństwa przejazdu. Na szczęście w tym zdarzeniu nikt nie odniósł poważniejszych obrażeń.

30 sierpnia, około 3:00 w nocy na skrzyżowaniu ulic Staszica z Góralską, 34-letnia kierująca samochodem Renault nie udzieliła pierwszeństwa przejazdu 27-latkowi kierującemu Mercedesem. Doszło do zderzenia pojazdów. Za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym kobiecie zostało zatrzymane prawo jazdy.