Czołówka polskiego squasha w bolesławieckiej Squashstacji!

istotne.pl 0 turniej, squash, squashstacja

Rozgrywki rozpoczęły się od kategorii juniorskiej, w której wzięli udział lokalni zawodnicy. Grono najmłodszych squashystów stale się powiększa – w turnieju wystąpiło 11 zawodników. Najlepszy wśród chłopców okazał się Mikołaj Szymański, drugie miejsce zajął Wojtek Iwan, a trzecie – Mateusz Formicki. Najlepszą zawodniczką została Alicja Kosecka. Na drugiej pozycji uplasowała się Weronika Sałaciak, natomiast na trzeciej – Laura Uzdowska.

W sobotę 22 sierpnia odbyła się część główna turnieju. Było to jak do tej pory największe wydarzenie w historii klubu Squashstacja! Wystąpiło 43 zawodników w kat. open, 11 w kat. damskiej. W turnieju wzięli udział zawodnicy z całej Polski (m.in. Warszawa, Gdynia, Szczecin, Wrocław, Wałbrzych, Zielona Góra), znajdujący się w czołówce rankingu polskiego squasha.

Czołówka polskiego squasha w bolesławieckiej Squashstacji!Czołówka polskiego squasha w bolesławieckiej Squashstacji!fot. Squashstacja

Finałowy mecz w kat. open, po zaciętej walce, wynikiem 3:1 w setach zwyciężył Grzegorz Przybysz (Polkowice), drugie miejsce zajął Marcin Grabowski (Wrocław), trzecie Jarosław Terlecki (Wrocław).

Bezkonkurencyjna w kat. damskiej okazała się Anna Żabska (Wałbrzych), na drugiej pozycji uplasowała się Ewelina Stasik-Makowska (Kępno), a na trzeciej – Kinga Zeman (Zielona Góra).

– Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział, a także za stworzenie wspaniałej sportowej atmosfery! – mówią organizatorzy rozgrywek. – Do zobaczenia na kolejnych turniejach w Squashstacji!