„Wampirzy lifting” czyli osocze bogatopłytkowe w medycynie estetycznej

„Wampirzy lifting” czyli osocze bogatopłytkowe w medycynie estetycznej
fot. regeneris Osocze bogatopłytkowe PRP (Platelet Rich Plasma) jest koncentratem własnych płytek krwi pacjenta w niewielkiej objętości osocza. Otrzymywane jest w procesie wirowania krwi pobranej bezpośrednio z żyły.
istotne.pl wampir, lifting, osocze

Zawiera komórki i czynniki wzrostu z własnej krwi, które pobudzają skórę do regeneracji, dzięki czemu odzyskuje ona młodzieńczą witalność. W efekcie staje się ona gładsza, bardziej elastyczna i wyraźnie młodsza.

Technologia oparta na osoczu bogatopłytkowym stosowana jest z ogromnymi sukcesami od ponad 10 lat w chirurgii rekonstrukcyjnej, ortopedii, stomatologii. Szczególnie w gojeniu ran, odbudowie tkanki kostnej czy regeneracji i gojeniu tkanek przyzębia.
W medycynie estetycznej osocze bogatopłytkowe stosowane jest od 2003 roku (we Francji, Włoszech, Wielkiej Brytanii). Podstawowymi wskazaniami do użycia osocza bogatopłytkowego jest korekta lub poprawa wyglądu takich fragmentów skóry: okolice oczu (kurze łapki, cienie pod oczami), policzki, bruzdy nosowo-wargowe, czoło, podbródek, dekolt, dłonie a także wypełnianie blizn po trądziku i łysienie typu męskiego.

Efekt wampirzego liftinguEfekt wampirzego liftingufot. Pracownia Filmowa BOK-MCC

Jak to działa?

Osocze bogatopłytkowe bogate w skoncentrowane czynniki wzrostu

  • produkuje nowy kolagen poprzez aktywowane fibroblasty
  • aktywuje procesy angiogenezy i mikrokrążenia
  • chroni przed wolnymi rodnikami
  • biostymuluje komórki macierzyste

Zabieg polega na pobraniu krwi własnej pacjenta specjalnym zestawem do pobierania krwi bezpośrednio do probówek, następnie krew umieszcza się w specjalnej do tego celu wirówce laboratoryjnej i wiruje z odpowiednią prędkością i w odpowiednim czasie. Płytki krwi zostają oddzielone od pozostałych składników, a następnie zagęszczone i zawieszone w osoczu krwi. Koncentrat bogatopłytkowy odpowiednio przygotowany wstrzykuje się do skóry w wybrane miejsca z zastosowaniem techniki mezoterapii igłowej lub liniowo w okolice zmarszczek i fałdów skóry.

Zabieg z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego jest uznawany za jeden z najbezpieczniejszych zabiegów medycyny estetycznej z uwagi na 100% biokompatybilność i immunologiczną neutralność, dzięki czemu nie niesie za sobą ryzyka reakcji uczuleniowych.
Zabiegi z użyciem osocza bogatopłytkowego są dostępne w Gabinecie Chirurgii i Medycyny Estetycznej Paweł Remiszewski MEDAESTIC, ul Grunwaldzka 7A w Przychodni „PROVITA”.

Lek. med. Paweł Remiszewski