Serenada na bis w CIK Orzeł

Serenada na bis w CIK Orzeł
fot. BOK-MCC Zapraszamy na spektakl amatorskiego teatru „hallo grupa” BOK-MCC, który odbędzie się 7 września o 19:00. Autorką adaptacji i reżyserii sztuki Sławomira Mrożka jest Urszula Frąszczak-Matyjewicz. Wstęp wolny.
istotne.pl bok-mcc, urszula frąszczak-matyjewicz, cik orzeł

Spektakl w wykonaniu grupy teatralnej BOK-MCC miał swoją premierę pod koniec czerwca tego roku i został bardzo dobrze przyjęty przez bolesławiecką publiczność. „Serenada” oparta jest na sztuce Sławomira Mrożka. To pozornie banalna historyjka o tęsknocie za lepszym światem, o ciekawości nieznanego, o chęci dotknięcia zakazanego owocu. To opowieść o dwóch skrajnie różnych męskich światach i trzech skrajnie różnych światach kobiecych, o jakże ludzkim pomieszaniu dobra i zła, o pragnieniu miłości, o zazdrości, o uwodzeniu. Przed publicznością wystąpią: Lila Wasiel jako Blond, Jolanta Koźmin – Bruna, Łucja Mielczarek – Ruda, Marek Pietraszkiewicz – Kogut i Daniel Popieliński – Lis. Scenografię do spektaklu przygotował Waldemar Cieślak, opracowanie muzyczne Paweł Gnyszka, światło - Leszek Rzepka, sufler – Edyta Sczesna.

Serenada CIK OrzełSerenada CIK Orzełfot. BOK-MCC

Szkicując mocno, grubą kreską piątkę bohaterów mrożkowskiej „Serenady” twórcy spektaklu nie starają się narzucić widzowi interpretacji tej jednoaktówki. Pokazują charaktery, postawy, zachowania. Ich interpretację i ocenę pozostawiając tym, którzy zechcą się z nimi spotkać. Zakładają, że pod tą kryminalno-komediową warstwą kryje się tyle znaczeń, ilu widzów przedstawienia.

Jednocześnie zapraszamy na bezpłatne warsztaty teatralne, które odbywać się będą od 2 września w Centrum Integracji Kulturalnej przy ul. Chopina 17. Warsztaty adresowany są do Ciebie, jeśli chcesz: pracować nad sobą, działać z innymi twórczymi ludźmi, uruchomić swój głos i ciało, nauczyć się używać swoich emocji, przełamać swoją wstydliwość, nauczyć się interpretacji tekstu, myślisz o przyszłości aktorskiej, lubisz teatr i pragniesz rozwijać swoje zamiłowanie.

Zajęcia odbywać się będą w poniedziałki w godz. 15.00-16.00 grupa najmłodsza (8-14 lat), w środy w godz. 15.00-17.00 grupa starsza (powyżej 21 lat) oraz środy w godz. 17.00-19.00 grupa średnia (15-21 lat). Zapisy w Punkcie Informacji Turystycznej i Kulturalnej, tel. 75 645 32 90.

BOK-MCC stopka do wiadomościBOK-MCC stopka do wiadomościfot. BOK-MCC