Pirat na motocyklu nie zatrzymał się do kontroli. Został zatrzymany po pościgu

Pirat na motocyklu nie zatrzymał się do kontroli. Został zatrzymany po pościgu
fot. freeimages.com (Sergio Carracedo) Funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Bolesławcu zatrzymali prawo jazdy młodemu motocykliście, który nie zatrzymał się do kontroli i uciekał przed policjantami, wielokrotnie łamiąc przepisy ruchu drogowego.
istotne.pl policja, motocykl, pirat

Policjanci z bolesławieckiej drogówki zatrzymali po pościgu motocyklistę. Pościg rozpoczął się w Golnicach (gmina Bolesławiec). 25-latek z Lubania, wioząc 21-letnią pasażerkę, mieszkankę Zgorzelca, uciekał przed policjantami, wielokrotnie łamiąc obowiązujące przepisy, m.in. na ograniczeniu do 40 km/h jechał z prędkością 115 km/h, wyprzedzał na przejściu dla pieszych i skrzyżowaniu, a w czasie pokonywania zakrętów zjeżdżał na przeciwległy pas, przekraczając podwójną linię ciągłą. Jadąc w ten sposób, zmuszał innych uczestników ruchu drogowego do gwałtownego hamowania oraz zjeżdżania na pobocze.

Pirat został zatrzymany na rondzie przy markecie Kaufland. O dalszym jego losie zdecyduje sąd. 25-latkowi może grozić nawet trzyletni zakaz prowadzenia pojazdów i grzywna w wysokości do 5 tys. zł.

Policja apeluje: noga z gazu!

KPP Bolesławiec/ii