Bolesłavia: minimum Dominiki Kwaszcz na mistrzostwa Europy

Bolesłavia: minimum Dominiki Kwaszcz na mistrzostwa Europy
fot. Justyna Serafińska-Gruman Doskonale rozpoczęła sezon lekkoatletyczny zawodniczka MKS Bolesłavia – Dominika Kwaszcz (trener Bartosz Gruman).
istotne.pl lekkoatletyka, bolesłavia, dominika kwaszcz

W swoim pierwszym starcie, 1 maja w Bojanowie, Dominika Kwaszcz uzyskała kwalifikacje na Mistrzostwa Europy U18, które rozegrane zostaną w dniach 14–17 lipca 2016 roku w Tbilisi (Gruzja).

Wynik 6.17 jest jedynie o 3 cm gorszy od minimum kwalifikacyjnego na mistrzostwa świata U20 IAAF. Co więcej, obecnie jest drugim wynikiem na świecie w kategorii kadetek. Uzyskany w Bojanowie wynik jest jednocześnie nowym rekordem Dolnego Śląska, a także MKS Bolesłavia Bolesławiec.

Dominika KwaszczDominika Kwaszczfot. Bartosz Gruman

Dominika Kwaszcz jest zawodniczką Międzyszkolnego Klubu Sportowego Bolesłavia. Trenuje lekkoatletykę od pięciu lat. Jej koronnymi konkurencjami lekkoatletycznymi są biegi płotkarskie i skoki. Dominika jest uczennicą ZSHiU w Bolesławcu.

W czasie Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych w sierpniu 2015 r. Dominika została mistrzynią Polski, zdobywając złoty medal w skoku w dal i uzyskując wynik 5.92 m, a w 2016 roku wywalczyła tytuł halowej mistrzyni Polski w skoku w dal – 5,80.

W zawodach w Bojanowie MKS Bolesłavia reprezentowali również Paweł Jóźwiak (wychowanek Ryszarda Posackiego, trener: Bartosz Gruman), który w konkurencji skok w dal ustanowił nowy rekord klubu – 6.97, a także Gracjan Kozak w rzucie dyskiem młodzików – 59.09 (podopieczny trenera Markowskiego), również z nowym rekordem klubu.

Gracjan KozakGracjan Kozakfot. Bartosz Gruman

Justyna Serafińska-Gruman/ii