Szara Polska i kolorowe Włochy – świat oczami bolesławieckiego maturzysty

Szara Polska i kolorowe Włochy – świat oczami bolesławieckiego maturzysty
fot. Krzysztof Gwizdała Dawid Meier uczeń I LO zaprezentował w CIK Orzeł wystawę fotografii. Dzięki swoim pracom, po zdanej maturze, rozpocznie studia w Walii na kierunku fotografii dokumentalnej.
istotne.pl bok-mcc, wystawa, fotografia, cik orzeł, dawid meier, ilo

Dawid Meier zainteresował się fotografią jako piętnastolatek, od tamtej pory systematycznie poszerzał swoje umiejętności w tej dziedzinie. Samodzielnie szlifował swój warsztat fotograficzny i dzięki talentowi, wytrwałości oraz ciężkiej pracy zapewnił sobie przyszłość. Jego zdjęcia zostały docenione przez University of South Wales.

Podczas wernisażu Dawid mówił, że jego fotografowanie zaczęło się od robienia zdjęć koleżankom i kolegom, potem wciągnęła go makrofotografia i fotografował tylko naturę. Następnie zafascynował się portretem i zapraszał przyjaciół na sesje zdjęcowe.

– Najbardziej kręci mnie teraz fotografia uliczna – powiedział Dawid – Dlatego fotografowałem ludzi we Włoszech i w Polsce. Polskę widziałem szaro i smutno. I szukałem takich ludzi, którzy są smutni. We Włoszech były kolory, radość i beztroska – dodał maturzysta.

Zdjęcia, które są prezentowane na wystawie powstały w ramach projektu szkolnego w ramach obchodów 70-lecia szkoły. Wystawa będzie czynna do 30 czerwca 2016 r.

Gratulujemy i zapraszamy do Centrum Integracji Kulturalnej Orzeł przy ulicy Chopina, wstęp wolny.