Bolesłavianie z 17 krążkami mistrzostw Dolnego Śląska

Wojciech Karaban
fot. Paweł Wiśniewski Z siedemnastoma medalami wracają juniorzy i juniorzy młodsi Bolesłavii z Mistrzostw Dolnego Śląska w lekkiej atletyce, które rozegrane zostały w ostatnią sobotę w Bogatyni.
istotne.pl 0 lekkoatletyka, bolesłavia

Nie zawiódł oczekiwań wychowanek Małgorzaty Markowskiej Wojciech Karaban, który pewnie zwyciężył w biegu na 1500 m (4.05,05 s). Z innych podopiecznych tej trenerki Karolina Wolska zdobyła złoto na 800 m (2.25,38), a Tobiasz Burzyński srebro na 1500 m (4.26,94).

W konkurencjach rzutowych 5 medali zdobyli podopieczni Tomasza Markowskiego. Mistrzem Dolnego Śląska został Dominik Stec w rzucie oszczepem (52.89 m), a Dawid Borysewicz zajął drugie miejsce w rzucie młotem (47.78 m). Ponadto Wiktoria Paszyńska zdobyła srebro w rzucie dyskiem (17.18 m). Wojciech Kutryba zaś zdobył dwa brązowe medale: w rzucie dyskiem (27.97 m) oraz w rzucie młotem (45.28 m).

Dorobkiem trzech medali mogą pochwalić się zawodnicy trenera Dariusza Łomańskiego. Patryk Modras zdobył złoty medal w biegu na 400 m (51,88 s), Mateusz Bobrowski – również złoty w biegu na 3000 m (9.40,18 s), a Daniel Najdek brązowy na 800 m (2.06,54 s).

Do udanych start mogą też zaliczyć podopieczni trenera Bartosza Grumana. Mistrzem Dolnego Śląska w skoku wzwyż został Mateusz Tofil (2.00 m). Drugie miejsce w biegu na 400 m ppł zajęli: Maria Górska (72,38 s) oraz Kacper Popławski (58.78 s). Srebrne medale przywieźli: Paweł Jóźwiak w skoku w dal (6.73 m) oraz Damian Gradzik w skoku o tyczce (3.50). Z podopiecznych Ryszarda Posackiego brązowy medal w trójskoku wywalczył Krystian Skrzypacz wynikiem 12,24 m.

W czasie mistrzostw odbył się bieg na 300 m, w którym startowali zaproszeni przez organizatora zawodnicy. W gronie dwóch reprezentantek kraju znalazła się bolesławianka Julia Rogula. Nasza młoda zawodniczka, która jest jeszcze młodziczką, startując w doborowej stawce, zajęła doskonałą trzecią lokatę w bardzo dobrym czasie (43.67). Inny nasz młody lekkoatleta Grzegorz Czepiel zwyciężył w rzucie dyskiem młodzików (39.86 m), a Dawid Kopała wygrał rzut młotem seniorów (49.82 m). Te dwie konkurencje również rozgrywane były jako dodatkowe.

Na starcie w mistrzostwach zabrakło naszej najlepszej obecnie lekkoatletki Dominiki Kwaszcz. Po wywalczeniu minimum uprawniającego ją do startu w Mistrzostwach Europy juniorów młodszych w Tbilisi (Gruzja) Dominika startowała w sobotę w międzynarodowym mityngu w Wiedniu, w którym wygrała swoją koronną konkurencję – skok w dal, uzyskując wynik 5,94, który jest również lepszym wynikiem od minimum na Mistrzostwa Europy.

Teraz przed bolesławianami start w sobotę w Zielonej Górze w I rzucie lekkoatletycznej ligi juniorów.