Młodzi ostrzegali seniorów przed oszustami

Młodzi ostrzegali seniorów przed oszustami
fot. GA W ramach akcji „Babciu, Dziadku, nie daj się oszukać” dzieci i młodzież zaprezentowali w CIK Orzeł programy edukacyjno-profilaktyczne adresowane do seniorów.
istotne.pl policja, profilaktyka, senior, oszust, cik orzeł

Sierżant sztabowa Beata Borowicz z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, pomysłodawczyni działań „Babciu, Dziadku, nie daj się oszukać”:

Jako policja od lat walczymy z przestępcami, którzy wykorzystują naiwność seniorów, a przede wszystkim ich samotność. Trudno byłoby nam dotrzeć do każdego domu, odwiedzić każdą starszą osobę. Ale przecież każda babcia, każdy dziadek ma jakiegoś wnuka. I to właśnie ci młodzi ludzie mają dotrzeć do swoich dziadków i do swoich babć.

I dodała: – Mam nadzieję, że dzisiejsze występy naszych dzieciaczków uczulą państwa na to, aby być ostrożnym.

Wszyscy zgromadzeni w sali Centrum Integracji Kulturalnej Orzeł, w tym babcie i dziadkowie młodych wykonawców, mieli okazję obejrzeć programy programy edukacyjno-profilaktyczne przygotowane przez uczniów pięciu szkół z powiatu bolesławieckiego: SP nr 1, SP nr 2, SP w Brzeźniku (gmina Bolesławiec), GS nr 2 i Zespołu Szkół Budowlanych.

Widowie mogli zobaczyć m.in. dwie adaptacje baśni o Czerwonym Kapturku (w wersji gimnazjalistów z „dwójki” był to Zielony Kapturek) oraz występ rapera Patryka z ZSB.

– Pomysłodawcą wszystkich działań jest Komenda Wojewódzka Policji, a my jako komendy powiatowe włączyliśmy się w tę akcję – mówi „ii” Anna Kublik-Rościszewska, rzeczniczka bolesławieckiej policji.

Prezentacje ze wszystkich dolnośląskich powiatów oceniać będą mundurowi z KWP. Nagrodą główną jest występ we wrocławskim teatrze muzycznym Capitol.