Młodzi żeglarze z Bolesławca rozpoczęli sezon regatowy

Młodzi żeglarze z Bolesławca rozpoczęli sezon regatowy
fot. Sail Swim W miniony weekend w bazie klubu UKS Żeglarz we Wrocławiu na Zalewie Osobowickim odbyły się Regaty Otwarcia Sezonu 2016, zorganizowane przez Wrocławski Okręgowy Związek Żeglarski i UKS Żeglarz.
istotne.pl żeglarstwo, sail swim, regaty

Regaty Otwarcia Sezonu są pierwszą imprezą w ramach cyklu Puchar Dolnego Śląska. W ciągu dwóch dni rozegrano 8 wyścigów w dobrych warunkach wietrznych w dwóch klasach: optimist i cadet.

W regatach wzięło udział siedmioro młodych żeglarzy z Bolesławca, startujących w klasie optimist. Dla większości z nich był to pierwszy start w regatach tak wysokiej rangi, a dla niektórych – pierwszy start w życiu.

Najlepszy wynik osiągnął najbardziej doświadczony zawodnik szkółki Sail Swim Wincenty Grochowski, zajmując w klasyfikacji generalnej 9 miejsce. Bardzo dobrze zaprezentowali się również pozostali zawodnicy: Jakub Adamowicz (16 miejsce), Jagoda Krzan (26), Nadia Misiak (27), Aleksander Chlastawa (30), Jan Kawałko (32), Tymon Gajewski (34).

Zawodnicy przygotowania do regat rozpoczęli w marcu. Od kwietnia żeglują w Krępnicy oraz wyjeżdżają do Kunic k/Legnicy, aby doskonalić swoje umiejętności na większym akwenie w trudniejszych warunkach. Szkółka żeglarska Sail Swim zaprasza dzieci na zajęcia żeglarskie. Szczegóły na www.zeglarska.strefa.pl.

Zajęcia prowadzi instruktor PZŻ Jakub Jakubowski.

Sail Swim/ii