Sportowe zmagania w Bolesławcu

Sportowe zmagania w Bolesławcu
fot. UM Bolesławiec Maj jest miesiącem, w którym sprzyjająca aura zachęca do różnych form aktywności sportowej.
istotne.pl zawody, gmina miejska

W tegorocznych zmaganiach lekkoatletycznych szkół podstawowych udział wzięły reprezentacje bolesławieckich szkół w kat. dziewcząt i chłopców (rocznik 2003 i młodsi). Podczas Mistrzostw Miasta Bolesławiec Szkół Podstawowych w LA w kategorii dziewcząt I miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 1 w Bolesławcu, II miejsce – Szkoła Podstawowa nr 4 w Bolesławcu, III miejsce – Szkoła Podstawowa nr 5 w Bolesławcu, IV miejsce – Szkoła Podstawowa Oxpress w Bolesławcu, V miejsce – Szkoła Podstawowa nr 3 w Bolesławcu, VI miejsce – Szkoła Podstawowa nr 2 w Bolesławcu.

W poszczególnych dyscyplinach LA zwyciężyły:

  • bieg na 60 m: I miejsce – Małgorzata Olszowa SP nr 1, II miejsce – Klaudia Iwanowska SP nr 4, III miejsce – Natalia Niezgoda SP nr 3
  • bieg na 300 m: I miejsce – Izabela Puzio SP nr 1, II miejsce – Ilona Kraśnicka SP nr 5, III miejsce – Urszula Bodziona SP nr 2
  • bieg na 600 m: I miejsce – Martyna Gasian SP nr 1, II miejsce – Magda Filipiak SP nr 4, III miejsce – Aleksandra Jacenty SP nr 4
  • skok w dal: I miejsce – Amelia Jackowska SP nr 4, II miejsce – Nadia Maziarz SP nr 5, III miejsce – Weronika Wawrzkiewicz
  • skok wzwyż: I miejsce – Natalia Mierzwa SP nr 1, II miejsce – Pola Burczyk SP nr 4, III miejsce – Sophie Górzańska SP nr 3
  • piłeczka palantowa: I miejsce – Wiktoria Marcichowska SP nr 5, II miejsce – Julia Sandak SP nr 4, III miejsce – Amelia Portała SP nr 5
  • kula 3 kg: I miejsce – Nicola Kępska SP nr 4, II miejsce – Agata Stachowiak SP nr 5, III miejsce – Katarzyna Leszczyńska SP nr 1.

W kategorii chłopców I miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 1 w Bolesławcu, II miejsce – Szkoła Podstawowa nr 4 w Bolesławcu, III miejsce – Szkoła Podstawowa nr 5 w Bolesławcu, IV miejsce – Szkoła Podstawowa Oxpress w Bolesławcu, V miejsce – Szkoła Podstawowa nr 3 w Bolesławcu, VI miejsce – Szkoła Podstawowa nr 2 w Bolesławcu. W poszczególnych dyscyplinach LA zwyciężyli:

  • bieg na 60 m: I miejsce – Emil Siedlecki SP nr 1, II miejsce – Ksawery Kaczmarski SP nr 5, III miejsce – Michał Kulbida SP nr 4
  • bieg na 300 m: I miejsce – Jakub Piskorowski SP nr 4, II miejsce – Mateusz Myszczyk SP nr 1, III miejsce – Hubert Dydiszko SP nr 5
  • bieg na 1000 m: I miejsce – Dominik Janiec SP nr 1, II miejsce – Mikołaj Węglarz SP nr 1, III miejsce – Dawid Lachowski SP nr 1
  • skok w dal: I miejsce – Szymon Fita SP nr 4, II miejsce – Adrian Andrynowski SP nr 2, III miejsce – Michał Hawtarczyk SP Oxpress
  • skok wzwyż: I miejsce – Michał Zaula SP nr 4, II miejsce – Patryk Biżecki SP nr 4, III miejsce – Krzysztof Medyński SP nr 1
  • piłeczka palantowa: I miejsce – Jakub Szewczyk SP nr 4, II miejsce – Tymoteusz Guszpil SP nr 5, III miejsce – Oskar Rajczakowski SP nr 1
  • kula 4 kg: I miejsce – Bartek Stanik SP nr 4, II miejsce – Oliwier Pol SP nr 3, III miejsce – Igor Piotrowicz SP nr 1.

 

W zmaganiach lekkoatletycznych szkół gimnazjalnych udział wzięły reprezentacje bolesławieckich szkół w kat. dziewcząt i chłopców (rocznik 2000 i młodsi). Podczas Mistrzostw Miasta Bolesławiec Szkół Gimnazjalnych w LA w kategorii dziewcząt I miejsce zajęło Gimnazjum Samorządowe nr 2 w Bolesławcu, II miejsce – Gimnazjum Samorządowe nr 1 w Bolesławcu, III miejsce – Gimnazjum Oxpress w Bolesławcu, IV miejsce – Gimnazjum Samorządowe nr 4 w Bolesławcu, V miejsce – Gimnazjum Samorządowe nr 3 w Bolesławcu. W poszczególnych dyscyplinach LA zwyciężyły:

  • bieg na 100 m: I miejsce – Aleksandra Niezgoda GS nr 1, II miejsce – Zuzanna Burdzy Oxpress, III miejsce – Katarzyna Chlebowicz GS nr 2
  • bieg na 300 m: I miejsce – Magdalena Przystarz GS nr 1, II miejsce – Anna Rudek GS nr 1, III miejsce – Maqryna Bedełek Oxpress
  • bieg na 600 m: I miejsce – Julia Rogula GS nr 4, II miejsce – Maja Górska GS nr 2, III miejsce – Dominika Perdon GS nr 1
  • bieg na 1000 m: I miejsce – Emilia Bielińska GS nr 2, II miejsce – Natalia Zakrzewska GS nr 2, III miejsce – Marcelina Chuchraj GS nr 2
  • 100 m ppł: I miejsce – Martyna Goss GS nr 4, II miejsce – Dagmara Luszka GS nr 1, III miejsce – Olga Wójcik Oxpress
  • 300 m ppł: I miejsce – Klaudia Rupa GS nr 2, II miejsce – Patrycja Falbogowska GS nr 1
  • skok w dal: I miejsce – Eryka Janiec GS nr 1, II miejsce – Zuzanna Lewandowska GS nr 2, III miejsce – Zuzanna Marnicka GS nr 2
  • skok wzwyż: I miejsce – Julia Czerniak GS nr 2, II miejsce – Paulina Dobiech GS nr 1, III miejsce – Małgorzata Rzeszowska GS nr 2
  • kula 4 kg: I miejsce – Wiktoria Tomczyk GS nr 2, II miejsce – Ewelina Kukla GS nr 2, III miejsce – Marta Wołoszyn GS nr 1
  • dysk 1 kg: I miejsce – Dobrosława Pietkiewicz GS nr 2, II miejsce – Magdalena Sondaj GS nr 2, III miejsce – Malena Droszczak GS nr 2
  • oszczep 600 g: I miejsce – Weronika Godek GS nr 1, II miejsce – Karolina Zatylna GS nr 1, III miejsce – Julia Poloczek GS nr 2.

Organizatorem zawodów był Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji.

 

W II Przedszkoliadzie Piłkarskej 2016 udział wzięły przedszkola z Bolesławca, które tworząc 10-osobowe zespoły, musiały stawić czoła pięciu torom przeszkód, które wymagały dobrej koordynacji, zwinności, ale przede wszystkim chęci do wspólnej zabawy. Najbardziej zaawansowane okazały się ostatnie trzy tory, które wymagały nie tylko umiejętnego przejścia pod poprzeczką, ale także pokonanie drabinek koordynacyjnych – wszyscy poradzili sobie doskonale.

Tego dnia mogliśmy obejrzeć kilkaset bramek strzelonych przez bolesławieckie przedszkolaki. Całość imprezy zwieńczyło wręczenie pamiątkowych medali, pucharów oraz dyplomów dla wszystkich uczestników. Organizatorem imprezy był Football Academy, współorganizatorem Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Patronat nad imprezą objął Prezydent Miasta Bolesławiec.


Bolesławiecka Setka Pływacka – Memoriał Bolesława Mareckiego – od początku trwania imprezy cieszy się dużym zainteresowaniem zarówno młodszych, jak starszych bolesławian. W tegorocznej „setce pływackiej” w poszczególnych konkurencjach zwyciężyli:

  • styl dowolny
    • kategoria M1 (2007 i młodsi) do 9 lat: 1. Jan Tesarowicz, 2. Eryk Sikora, 3. Piotr Kmiecik
    • kategoria M2 (2006-2004) 10-12 lat: 1. Dominik Leśniewski, 2. Marcel Bijak, 3. Sebastian Bałdyga
    • kategoria M3 (2003-2001) 13-15 lat: 1. Adam Skórski, 2. Michał Szkirpan, 3. Paweł Czarnecki
    • kategoria M4 (2000-1987) 16-29 lat: 1. Patryk Łukanowicz, 2. Kordian Różnicki
    • kategoria M5 (1986-1967) 30-49 lat: 1. Karol Abramek, 2. Marcin Klimkowski, 3. Fryderyk Popieliński
    • kategoria M6 (1966 i starsi) 50 lat i starsi: 1. Dariusz Jośko, 2. Andrzej Pachom, 3. Henryk Kopaniecki
    • kategoria K1 (2007 i młodsi) do 9 lat: 1. Maja Mikołajuk, 2. Marta Karońska, 3. Karolina Wiśniewska
    • kategoria K2 (2006-2004) 10-12 lat: 1. Wiktoria Młodzińska, 2. Hanna Siołkowska, 3. Katarzyna Pierzchalska
    • kategoria K3 (2003-2001) 13-15 lat: 1. Patrycja Faryna, 2. Sandra Wojtków, 3. Aleksandra Malec
    • kategoria K4 (2000-1987) 16-29 lat: 1. Agata Knapik, 2. Karolina Mielnik, 3. Daria Majewska
    • kategoria K6 (1966 i starsi) 50 lat i starsi: 1. Zdzisława Pachom
  • styl klasyczny
    • kategoria M2 (2006-2004) 10-12 lat: 1. Marcel Bijak, 2. Radosław Kędzia, 3. Igor Gorski
    • kategoria M3 (2003-2001) 13-15 lat: 1. Michał Szkirpan
    • kategoria M5 (1986-1967) 30-49 lat: 1. Marcin Klimkowski
    • kategoria M6 (1966 i starsi) 50 lat i starsi: 1. Zbigniew Turczyński, 2. Andrzej Pachom, 3. Henryk Kopaniecki
    • kategoria K1 (2007 i młodsi) do 9 lat: 1. Dominika Liebert, 2. Maria Reguła, 3. Karolina Wiśniewska
    • kategoria K2 (2006-2004) 10-12 lat: 1. Julita Jośko, 2. Hanna Siołkowska, 3. Milena Niczyj
    • kategoria K3 (2003-2001) 13-15 lat: 1. Martyna Bijak, 2. Patrycja Faryna, 3. Sandra Wojtków
    • kategoria K4 (2000-1987) 16-29 lat: 1. Karolina Mielnik
    • kategoria K6 (1966 i starsi) 50 lat i starsi: 1. Zdzisława Pachom
  • styl zmienny
    • kategoria M2 (2006-2004) 10-12 lat: 1. Sebastian Bałdyga, 2. Filip Jośko
    • kategoria M3 (2003-2001) 13-15 lat: 1. Michał Szkirpan, 2. Adam Skórski, 3. Paweł Czarnecki
    • kategoria M4 (2000-1987) 16-29 lat: 1. Victor Borawski
    • kategoria M6 (1966 i starsi) 50 lat i starsi: 1. Zbigniew Turczyński, 2. Dariusz Jośko, 3. Henryk Kopaniecki
    • kategoria K2 (2006-2004) 10-12 lat: 1. Julita Jośko
    • kategoria K3 (2003-2001) 13-15 lat: 1. Patrycja Faryna, 2. Aleksandra Malec, 3. Sandra Wojtków
    • kategoria K4 (2000-1987) 16-29 lat: 1. Agata Knapik, 2. Karolina Mielnik
    • kategoria K6 (1966 i starsi) 50 lat i starsi: 1. Zdzisława Pachom
  • styl grzbietowy (bieg memoriałowy)
    • kategoria M1 (2007 i młodsi) do 9 lat: 1. Eryk Sikora, 2. Jan Tesarowicz
    • kategoria M2 (2006-2004) 10-12 lat: 1. Marcel Bijak, 2. Dominik Leśniewski, 3. Igor Gorski
    • kategoria M3 (2003-2001) 13-15 lat: 1. Michał Szkirpan
    • kategoria M4 (2000-1987) 16-29 lat: 1. Patryk Łukanowicz, 2. Kordian Różnicki, 3. Jonasz Szkirpan
    • kategoria M5 (1986-1967) 30 -49 lat: 1. Adam Kopeć, 2. Fryderyk Popieliński, 3. Marcin Klimkowski
    • kategoria M6 (1966 i starsi) 50 lat i starsi: 1. Henryk Kopaniecki
    • kategoria K1 (2007 i młodsi) do 9 lat: 1. Maja Nikołajuk, 2. Dominika Liebert, 3. Maria Reguła
    • kategoria K2 (2006-2004) 10-12 lat: 1. Katarzyna Pierzchalska
    • kategoria K3 (2003-2001) 13-15 lat: 1. Julita Węglicka, 2. Patrycja Faryna, 3. Martyna Bijak
    • kategoria K4 (2000-1987) 16-29 lat: 1. Karolina Mielnik, 2. Daria Majewska
  • styl motylkowy
    • kategoria M3 (2003-2001) 13-15 lat: 1. Michał Szkirpan, 2. Paweł Czarnecki
    • kategoria M4 (2000-1987) 16-29 lat: 1. Patryk Łukanowicz
    • kategoria K2 (2006-2004) 10-12 lat: 1. Wiktoria Młodzińska
    • kategoria K3 (2003-2001) 13-15 lat: 1. Patrycja Faryna, 2. Julita Węglicka, 3. Aleksandra Malec
    • kategoria K4 (2000-1987) 16-29 lat: 1. Agata Knapik, 2. Karolina Mielnik.

Organizatorami Bolesławieckiej Setki Pływackiej były Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Bolesławiecki Park Wodny „Orka”.

 

Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy.

UM Bolesławiec/ii