Dobry program lekkoatletyczny w SP nr 2

Dobry program lekkoatletyczny w SP nr 2
fot. Monika Grzyb/SP nr 2 Od dwóch lat realizujemy w Szkole Podstawowej nr 2 program sportowy "Lekkoatletyka dla każdego". W maju odbyły się Szkolne Zawody Lekkoatletyczne. Organizatorem i prowadzącym zawody była Monika Grzyb.
istotne.pl lekkoatletyka, monika grzyb, sp nr 2

W zawodach wzięło udział 72 uczniów z klas pierwszych i drugich. Dzieci tworzyły dziewięć ośmioosobowych drużyn. Wykonywały rotacyjnie sześć zadań, którymi były: sztafeta z płotkami i pachołkami, przeskoki przez drabinki na czas, skoki dosuwane, rzut piłką lekarską w tył przez głowę, skok o tyczce, skoki w krzyżaku. Przy każdej stacji drużynami kierowali asystenci, uczniowie z gimnazjum Miejskiego Zespołu Szkół nr 3, a opiekowali się nimi wychowawcy klas lub rodzic.

Oceny wyników dokonano na poziomach klasowych. Wszyscy zawodnicy otrzymali dyplomy a zdobywcy trzecich, drugich i pierwszych miejsc – medale. Puchary trafiły do drużyn, które uzyskały najwyższe wyniki na poziomie klas I i II.
Klasy pierwsze
I miejsce zajęła drużyna klasy I d uzyskując 48 punkty
II miejsca: I b 26 punkty
III miejsce: I e i I c po 19 punktów
IV miejsce: I a

Klasy drugie
I miejsce zajęła drużyna z II uzyskując 48 punktów
II miejsce: II c 43 punktów
III miejsce: II b 34 punktów
IV miejsce: II d 28 punktów

Dzieci bardzo przeżywały podsumowanie zawodów, mimo, że przede wszystkim stanowiły one dobrą zabawę. Gratulujemy udziału i osiągnięć wszystkim uczestnikom zawodów. Lekkoatletyka jest dyscypliną sportową, w której każdy może coś dla siebie znaleźć.