Wrocławscy strażacy najlepsi w siatkówce plażowej. Bolesławianie trzeci

Wrocławscy strażacy najlepsi w siatkówce plażowej. Bolesławianie trzeci
fot. GA Za nami Mistrzostwa Województwa Dolnośląskiego Strażaków w Siatkówce Plażowej, zorganizowane przez komendanta wojewódzkiego PSP we Wrocławiu przy współudziale Komendy Powiatowej PSP w Bolesławcu, Powiatu Bolesławieckiego, MOSiR-u oraz BTS-u.
istotne.pl siatkówka, straż pożarna

W meczu o trzecie miejsce reprezentanci Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Oławie Bartłomiej Marcinów i Michał Patykiewicz ulegli najsilniejszemu duetowi z KP PSP Bolesławiec – Piotrowi Indule i Damianowi Śliwińskiemu, czyli zawodnikom „Elektrycznych”.

W finale zaś zmierzyły się ekipy Komendy Miejskiej PSP we Wrocławiu (Piotr Borkowski i Tomasz Kot) i KM PSP w Wałbrzychu (Adrian Zdebel i Robert Zając). Wrocławianie po zaciętym boju obronili tytuł mistrzów Dolnego Śląska, pokonując wałbrzyszan 2:0 (22:20, 21:10).

Zawody sędziowali Kamil Razik, na co dzień libero seniorskiego zespołu BTS Elektros, i Tomasz Medyński. Nagrody najlepszym siatkarzom plażowym wręczyli: wiceszef Komendy Wojewódzkiej PSP we Wrocławiu bryg. Marek Kamiński, komendant powiatowy PSP w Bolesławcu st. bryg. Grzegorz Kocon, wicestarosta bolesławiecki Marian Haniszewski, Elżbieta Dec z Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji i Jacek Łuczkowski, prezes Bolesławieckiego Towarzystwa Siatkarskiego.

Mistrzostwa rozegrano w ramach Tygodnia z Powiatem. Patronat nad wydarzeniem objął starosta Dariusz Kwaśniewski.