Bezpieczna droga do szkoły w CIK "Orzeł"

Bezpieczna droga do szkoły w CIK
fot. BOK-MCC W Centrum Integracji Kulturalnej „Orzeł" zakończył się pierwszy etap działania „Bezpieczna droga do szkoły – przez cały rok szkolny”.
istotne.pl bok-mcc, cik orzeł, droga do szkoły

Od 14 września do 1 października w sześciu spotkaniach wzięło udział około 550 uczniów z klas pierwszych bolesławieckich szkół podstawowych.

Celem spotkań było zapoznanie pierwszaków z podstawowymi zasadami uczestnictwa w ruchu drogowym. Dodatkowo wszyscy uczestnicy otrzymali odblaski. Przy pomocy interaktywnej prezentacji przygotowanej dla najmłodszych, uczniowie pokonywali wirtualną drogę przez miasto poznając i utrwalając obowiązujące pieszych przepisy, jak również, podstawowe znaki drogowe. W wyświetlanych materiałach wideo – wizualizacjach mogli się przekonać czym może grozić pokonywanie drogi w miejscach do tego nieprzeznaczonych.

Bezpieczna droga do szkołyBezpieczna droga do szkołyfot. BOK-MCC

Każda z grup, pokonując realną drogę powrotną ze spotkania, mogła się przekonać, jak ważne jest zwracanie uwagi na to, co dzieje się na drodze i jak ważne jest stosowanie się do obowiązujących zasad.

Spotkania poprowadziły funkcjonariuszki z bolesławieckiej Straży Miejskiej. W drugim etapie zaplanowane są spotkania dla zainteresowanych uczniów z klas drugich i trzecich.

Działanie „Bezpieczna droga do szkoły – przez cały rok szkolny” realizowane jest w ramach Projektu „Bezpieczny Bolesławiec”, który otrzymał dofinansowanie z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych w ramach rządowego programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań „Razem Bezpieczniej”.

BOK-MCC stopka do wiadomościBOK-MCC stopka do wiadomościfot. BOK-MCC