BTS Elektros Bolesławiec: przegrana kadetów i juniorów

Piłka do siatkówki
istotne.pl 0 bts bolesławiec

Kadeci w sobotę zmierzyli się z drużyną KS Milicz. Dla większości naszych młodych zawodników był to ligowy debiut, niestety, zakończony porażką. Bolesławianie przegrali 3:0 i mimo chęci oraz starań nie nawiązali równej gry z drużyną z Milicza. W szeregach miliczan było widać zgranie i doświadczenie zdobyte w rozgrywkach młodzieżowych. Pierwsze koty za płoty, im dłużej chłopcy będą ze sobą grać i trenować, tym lepiej będą się prezentować.

Juniorzy BTS-u rozpoczęli sezon spotkaniem wyjazdowym z KS Bielawianka Bester Bielawa. Zawodnicy przed spotkaniem byli żądni rewanżu za zeszłotygodniową porażkę z Bielawą na Memoriale im. Antoniego Kuchciaka w Legnicy.

Pierwszy set zapowiadał się obiecująco. Bolesławianie od samego początku narzucili swoje warunki i mocnymi atakami raz po raz rozbijali blok i obronę rywali. BTS prowadził przez prawie całego seta, jednak w końcówce konsekwencją drobnych, niewymuszonych błędów rywale wyrównali, a następnie powiększyli swoją zdobycz punktową. Pierwszy i drugi set był przegrany, zaś w trzecim mimo wysokiego prowadzenia Bielawy udało się w końcówce odrobić straty i „wrócić do spotkania”.

W czwartym secie bolesławianie mieli dobry początek, zdobyli kilka oczek przewagi i utrzymywali ją w grze „punkt za punkt”. Od połowy seta bielawianie się przebudzili i dała o sobie znać ich wola zwycięstwa na własnym terenie. Ponownie w szeregi BTS-u wkradła się chwila dekoncentracji, kilka niewymuszonych błędów i całe spotkanie zakończyło się przegraną 3:1.

Można jednak z optymizmem patrzeć na grę naszego zespołu. Mimo przegranej zawodnicy zaprezentowali się z niezłej strony, prezentując przy tym charakter i wolę zwycięstwa. Tego dnia po prostu przeciwnik był zbyt mocny, a w naszych szeregach należy poprawić kilka drobnych elementów, które w meczach prowadzonych „na styku” będą decydowały o zwycięstwie.