DKF w październiku

DKF w październiku
fot. BOK-MCC Miłośników dobrego kina zapraszamy do Forum na cztery październikowe seanse w ramach Dyskusyjnego Klubu Filmowego.
istotne.pl dkf, bok-mcc, kino forum

W repertuarze klasyka polskiego kina z 1959 roku, wstrząsający ukraiński obraz Plemię, najnowszy film Paolo Sorrentino Młodość oraz dokument Wima Wendersa Sól ziemi.

Seanse w każdy poniedziałek o 19.00. Karnet tylko 20 zł. do nabycia w kasie kina Forum do 5 października.

W pierwszy poniedziałek miesiąca, 5 października, film Jerzego Kawalerowicza „Pociąg”. Kameralne studium psychologiczne, poetycka opowieść o samotności, a jednocześnie zbiorowy portret Polaków końca lat 50. Dwoje przypadkowych podróżnych spotyka się w przedziale sypialnym. Subtelna gra ich emocji - od wzajemnej niechęci do pozbawionej perspektyw bliskości - rozgrywa się na tle stłoczonego w pociągu ludzkiego mikrokosmosu. W połowie drogi spokojny rytm podróży zakłóca pojawienie się milicjantów szukających mordercy... Na ekranie Lucyna Winnicka, Leon Niemczyk i Zbigniew Cybulski. Film po rekonstrukcji cyfrowej.

W kolejny poniedziałek, 12 października, „Plemię”. Pozbawiony dialogów film opowiada o życiu w ukraińskim internacie dla głuchoniemych, w którym aby przeżyć, trzeba stać się częścią tytułowego "plemienia". Przemoc, napady, prostytucja – tak wygląda przedstawiona w obrazie codzienność. Znakomity ukraiński debiut, jeden z najoryginalniejszych głosów w kinie ostatnich lat.

19 października „Młodość” najnowszy film twórcy nagrodzonego Oscarem “Wielkiego piękna”. Paolo Sorrentino przedstawia olśniewającą wizualnie, pełną emocji i błyskotliwego humoru opowieść o gościach luksusowego hotelu u podnóża Alp.

W ostatni poniedziałek wyświetlimy dokument „Sól ziemi”. W swoim najnowszym filmie Wim Wenders portretuje 70-letniego brazylijskiego fotografa po to, by widzowie poznali wielkiego fotoreportera i humanistę, który z godnością dokumentował ludzkie dramaty.

Szczegóły na: www.kino.boleslawiec.pl.