Za pobicie przez pijanych sprawców 20 tys. złotych

Za pobicie przez pijanych sprawców 20 tys. złotych
fot. Arkadiusz Krzemiński Mężczyzna, który zwrócił się do Kancelarii Verius o pomoc w uzyskaniu odszkodowania, opowiedział swoją niezwykłą historię. kancelarię polecili mu znajomi.
istotne.pl arkadiusz krzemiński, kancelaria verius

Wieczorową porą mężczyzna wyszedł po papierosy do sklepu w swojej miejscowości (powiat bolesławiecki). Kiedy kupił paczkę papierosów, zaczepiło go dwóch mężczyzn. Byli podpici i możliwe, że chcieli papierosa. Między klientem kancelarii, a mężczyznami nastąpiła wymiana zdań. Pijani mężczyźni byli agresywni, rzucili się na swoją ofiarę, zaczęli ją szarpać, potem dotkliwie pobili. Interweniowała policja.

– Spraw o pobicie mamy kilka – mówi Arkadiusz Krzemiński. – Często są to pobicia z powodu zadawnionych uraz, czasami nawet ze szkoły podstawowej. Po wypiciu kilku piw, czy znacznej ilości alkoholu, komuś przypomina się, że w szkole miał z dorosłą już dziś osobą jakiś konflikt i postanawia pięścią rozwiązać go w teraźniejszości – dodaje prawnik.

Pobity mężczyzna wygrał sprawę karną, a jego znajomy polecił mu kancelarię Arkadiusza Krzemińskiego, gdzie zgłosił się w celu dochodzenia odszkodowania i zadośćuczynienia za pobicie. Sprawę udało się załatwić ugodowo. Mężczyźni po tym jak wytrzeźwieli, zdali sobie sprawę ze swoich czynów i szkód jakie spowodowali. W wyniku ugody klient kancelarii Verius otrzymał w sumie kilkanaście tys. zł od sprawców. Co najważniejsze ugoda nie zawierała zrzeczenia się roszczeń na przyszłość.

Co robić sytuacji pobicia?

W takich sytuacjach największym problemem zazwyczaj jest ustalenie sprawcy. Niezwłocznie powinniśmy zawiadomić policję i/lub karetkę jeśli jest taka potrzeba, a następnie złożyć zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa. Tu kluczowe znaczenie ma także dokumentacja medyczna, najlepiej jeśli jest ona sporządzona przez lekarza medycyny sądowej.

KONTAKT

Kancelaria Prawno-Odszkodowawcza Verius ul. Dolne Młyny 3 w Bolesławcu (naprzeciwko dworca PKS)

Arkadiusz Krzemiński
kancelariaverius@gmail.com
biuro@kancelariaverius.pl
tel. 668 005 179

informacja zlecona