Będzie rekordowa, bo ponad 26-milionowa, inwestycja Powiatu?

Będzie rekordowa, bo ponad 26-milionowa, inwestycja Powiatu?
fot. Krzysztof Gwizdała Nie chodzi o rekord i nie chodzi o pieniądze, tylko o zrobienie bardzo, bardzo ważnej drogi – podkreśla starosta Dariusz Kwaśniewski.
istotne.pl inwestycja, powiat bolesławiecki

W czasie konferencji prasowej z udziałem starosty Dariusza Kwaśniewskiego, wicestarosty Mariana Haniszewskiego i etatowego członka Zarządu Powiatu Bolesławieckiego Stanisława Chwojnickiego, która miała miejsce 22 września, starosta mówił m.in. o inwestycjach drogowych. Jedną z najważniejszych jest remont drogi powiatowej 2271 D, czyli z Osiecznicy przez Świętoszów do granicy powiatu bolesławieckiego z żagańskim.

Etatowy członek Zarządu Powiatu Stanisław Chwojnicki, wicestarosta Marian Haniszewski oraz starosta Dariusz KwaśniewskiEtatowy członek Zarządu Powiatu Stanisław Chwojnicki, wicestarosta Marian Haniszewski oraz starosta Dariusz Kwaśniewskifot. GA

Droga ta – z dwoma mostami – ma długość 23,4 km. Warunek powodzenia tej inwestycji? Uzyskanie dofinansowania z Unii Europejskiej. – W tym wypadku jest to prawdopodobne – ocenił Dariusz Kwaśniewski. – Jeśli wszystko wypali, to ta inwestycja będzie kosztować 26 mln 200 tys. zł. To będzie rekord Powiatu. Ale nie chodzi o rekord i nie chodzi o pieniądze, tylko o zrobienie bardzo, bardzo ważnej drogi, która w zasadzie powinna być drogą wojewódzką.

I dodał: – To jest jedyna droga powiatowa na Dolnym Śląsku, która się legalnie łączy z A18. I to jest podstawa do tego, żeby wystąpić o pieniądze unijne.

Do tematu wrócimy.