BKS nie spadnie z IV ligi - reorganizacja rozgrywek

BKS nie spadnie z IV ligi - reorganizacja rozgrywek
fot. MZ 25 września Dolnośląski Związek Piłki Nożnej podjął uchwałę o reorganizacji IV ligi. Od sezonu 2016/17 zmagania na tym poziomie rozgrywkowym będą toczyły się w dwóch grupach: legnicko-jeleniogórskiej i wałbrzysko-wrocławskiej.
istotne.pl bks bobrzanie, dzpn, reorganizacja, reforma

Celem reformy jest zniwelowanie skutków reorganizacji III ligi, w wyniku której po obecnym sezonie z IV ligi i klasy okręgowej mogłaby spaść aż połowa zespołów w nich występujących.

Decyzja o reorganizacji zapewne ucieszy IV-ligowców gdyż oznacza to, że w tym sezonie żaden zespół nie opuści tego poziomu rozgrywek, nie będzie także konieczności rozgrywania barażów z przedstawicielami klas okręgowych. Biorąc pod uwagę te uwarunkowania i obecną sytuację w poszczególnych ligach IV liga (grupa legnicko-jeleniogórska) w sezonie 2016/2017 wyglądałaby następująco:

 1. Karkonosze Jelenia Góra
 2. Zagłębie II Lubin
 3. Olimpia Kowary
 4. BKS Bolesławiec
 5. Granica Bogatynia
 6. Orkan Szczedrzykowice
 7. Chrobry II Głogów
 8. Lotnik Jeżów Sudecki
 9. Włókniarz Mirsk
 10. Zamet Przemków
 11. Sparta Grębocice
 12. Twardy Świętoszów
 13. Piast Wykroty
 14. Orliki Węgliniec
 15. ?
 16. ?

Pozostałaby jeszcze kwestia dwóch brakujących drużyn. Skład mogłyby uzupełnić dwa dodatkowe zespoły z klasy okręgowej lub mogłyby to być zespoły położone najbliżej okręgu legnicko-jeleniogórskiego (AKS Strzegom, Polonia-Stal Świdnica lub Zjednoczeni Żarów). Oczywiście to tylko hipotetyczny skład, gdyż rozgrywki sezonu 2015/16 dopiero co się rozpoczęły i wiele w poszczególnych ligach może się wydarzyć.

BKS/ii