Co z ulicą Mostową? Będzie duża inwestycja?

Co z ulicą Mostową? Będzie duża inwestycja?
fot. GA Powiat ma pomysł na modernizację ciągu ulic Dolne Młyny – Mostowa – Ceramiczna.
istotne.pl inwestycja, powiat bolesławiecki, ulica mostowa

W czasie konferencji prasowej z udziałem starosty Dariusza Kwaśniewskiego, wicestarosty Mariana Haniszewskiego i etatowego członka Zarządu Powiatu Bolesławieckiego Stanisława Chwojnickiego, która miała miejsce 22 września w gabinecie starosty, padło m.in. pytanie o to, czy Powiat zamierza coś zrobić z ulicą Mostową.

Etatowy członek Zarządu Powiatu Stanisław Chwojnicki, wicestarosta Marian Haniszewski oraz starosta Dariusz KwaśniewskiEtatowy członek Zarządu Powiatu Stanisław Chwojnicki, wicestarosta Marian Haniszewski oraz starosta Dariusz Kwaśniewskifot. GA

– Najkrócej odpowiadając: nie – zaznaczył D. Kwaśniewski. – Mamy plan najważniejszych inwestycji drogowych do końca kadencji. Przede wszystkim interesuje nas to, które zadania mają szansę na dofinansowanie zewnętrzne w ramach tzw. schetynówek.

Niemniej, jak się okazało, samorząd ma też plan na modernizację ciągu ulic Dolne Młyny – Mostowa – Ceramiczna. – Chcielibyśmy wytyczyć taki bajpas, alternatywę dla dużego mostu; żeby była możliwość przejechania Bobru mostem przy ulicy Mostowej – tłumaczył starosta. I dodał, że samorząd powiatowy jest już w tej sprawie dogadany z Miastem Bolesławiec. Pytanie tylko, czy uda się pozyskać środki zewnętrzne na taką inwestycję.

Co myślicie o takim bajpasie? Zapraszamy do dyskusji.