Punkt Informacji Osób Niepełnosprawnych działa w nowej siedzibie Starostwa

Punkt Informacji Osób Niepełnosprawnych działa w nowej siedzibie Starostwa
fot. ii Mieliśmy sygnały od osób niepełnosprawnych, że potrzebna jest im pomoc prawna, psychologiczna – mówił w czasie konferencji prasowej, która miała miejsce 22 września, członek Zarządu Powiatu Stanisław Chwojnicki.
istotne.pl niepełnosprawność, powiat bolesławiecki

Powiat dofinansował Punkt Informacji Osób Niepełnosprawnych, który znajduje się w nowej siedzibie urzędu (ul. Armii Krajowej 12; parter, pokój nr 4) i który czynny jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 12:00 do 16:00. PION prowadzi stołeczna Fundacja Aktywnej Rehabilitacji, a obsługują go pracownicy organizacji.

Kto może korzystać m.in. z bezpłatnej pomocy prawnej? Osoby niepełnosprawne, ich opiekunowie, a także pracodawcy. – Obserwujemy bacznie działanie tego Punktu. Zainteresowanie jest bardzo duże – zaznaczył Stanisław Chwojnicki. – Jeśli to się sprawdzi i jeśli tylko ludzie będą tego chcieli, w przyszłym roku też taki punkt będzie u nas funkcjonował – dodał starosta Dariusz Kwaśniewski.

Etatowy członek Zarządu Powiatu Stanisław Chwojnicki, wicestarosta Marian Haniszewski oraz starosta Dariusz KwaśniewskiEtatowy członek Zarządu Powiatu Stanisław Chwojnicki, wicestarosta Marian Haniszewski oraz starosta Dariusz Kwaśniewskifot. GA