Quasi-orlik powstaje przy Zespole Szkół Budowlanych

Quasi-orlik powstaje przy Zespole Szkół Budowlanych
fot. ii Powiat uzyskał 90 tys. zł dofinansowania z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego na tę inwestycję.
istotne.pl boisko, powiat bolesławiecki, zsb bolesławiec

W czasie konferencji prasowej z udziałem starosty Dariusza Kwaśniewskiego, wicestarosty Mariana Haniszewskiego i etatowego członka Zarządu Powiatu Bolesławieckiego Stanisława Chwojnickiego, która miała miejsce 22 września, starosta mówił m.in. o inwestycjach szkolnych, w tym o „quasi-orliku”, który powstaje przy Zespole Szkół Budowlanych. – Sala „budowlanki” jest mała, niepełnowymiarowa – tłumaczył D. Kwaśniewski. Dlatego też samorząd zdecydował się na budowę niby-orlika przy tej placówce.

Etatowy członek Zarządu Powiatu Stanisław Chwojnicki, wicestarosta Marian Haniszewski oraz starosta Dariusz KwaśniewskiEtatowy członek Zarządu Powiatu Stanisław Chwojnicki, wicestarosta Marian Haniszewski oraz starosta Dariusz Kwaśniewskifot. GA
Quasi-orlik powstaje przy Zespole Szkół BudowlanychQuasi-orlik powstaje przy Zespole Szkół Budowlanychfot. ii

Boisko przy ZSB zostało już wyremontowane. Teraz wykonawca prac kłaść będzie nawierzchnie syntetyczne. Będzie tu m.in. boisko do szczypiorniaka i siatkówki. – Uważamy, że tej szkole taki kompleks sportowy się po prostu należy – dodał starosta.

Warto zaznaczyć, że Powiat Bolesławiecki uzyskał 90 tys. zł dofinansowania z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego na tę inwestycję.