W Bolesławcu bardziej zielono

W Bolesławcu bardziej zielono
fot. UM Bolesławiec Podczas realizacji zadania „Odbudowa zbiornika retencyjnego na terenach powojskowych przy ul. Jeleniogórskiej w Bolesławcu” zmieniła się szata roślinna.
istotne.pl um bolesławiec, rośliny

Zostały posadzone nowe drzewa oraz krzewy, które zazielenią się w pełni wiosną przyszłego roku. Nowe rośliny były sadzone zgodnie z planem i znajdą się pod stałą opieką, dzięki czemu zniknie ryzyko, że rośliny będą rosły przypadkowo. Plan nasadzeń nowych drzew i krzewów podzielony był na dwie strefy. Pierwsza objęła tereny samego zbiornika retencyjnego, druga – teren miasta. Ponadto tereny zostały podzielone ze względu na rodzaj – bulwar, promenada, park czy skwer.

Zieleni przybyło między innymi na skwerze przy ulicach Z. Augusta/Murarskiej, na osiedlu Kwiatowym, na placu zabaw przy ul. Łukasiewicza, al. Tysiąclecia i bulwarze nad Bobrem. W sumie przybyło 525 drzew i 362 krzewów.

Ponadto wykonano prace polegające na rewitalizacji rabaty przy ul. Kubika (skrzyżowanie ul. Kubika i ul. Kutuzowa) na tak zwaną motylą łąkę: poprzez nasadzenie tam bylin miododajnych.

Na terenie zbiornika posadzono 310 drzew, ponad 2 000 sztuk pnączy i bylin oraz 1 891 roślin wodnych i bagiennych. Sadzone były w dużej mierze drzewa liściaste – platany, brzozy, lipy, klony – oraz krzewy – berberysy, pęcherznice.

UM Bolesławiec/ii