Jest praca w 10 Brygadzie Kawalerii Pancernej w Świętoszowie

Jest praca w 10 Brygadzie Kawalerii Pancernej w Świętoszowie
fot. 10BKPanc Wakatów jest kilkaset. Nie jesteśmy w stanie w tej chwili podać dokładnej liczby, ponieważ stale się ona zmienia, a dokładną weryfikację prowadzi sekcja personalna – tłumaczy kpt. Adriana Wołyńska, oficer prasowa Brygady.
istotne.pl wojsko, 10bkpanc

Świętoszowska Brygada szuka chętnych do służby w pododdziałach pancernych i zmechanizowanych. Są też wakaty w pododdziałach artyleryjskich, przeciwlotniczych, inżynieryjnych, w rozpoznaniu. – Potrzebujemy również specjalistów w dziedzinie łączności, logistyki, ratowników medycznych i innych. Gama stanowisk odpowiada całej strukturze Brygady – podkreśla kpt. Adriana Wołyńska.

Jakie warunki trzeba spełnić? Trzeba mieć ukończone gimnazjum, odbyć przeszkolenie w ramach Narodowych Sił Rezerwowych lub zasadniczą służbę wojskową. Kandydat zdaje też sprawdzian z WF-u. Więcej o tym, jakie warunki należy spełnić, żeby dołączyć do świętoszowskiej Brygady, na stronie jednostki, a także pod numerem telefonu 261 686 241 (podoficer sekcji personalnej st. sierż. Marzena Wojtysiak)

– Szeregowy otrzyma około 2 500 zł wynagrodzenia – mówi rzeczniczka 10BKPanc. – Służba tutaj jest ciężka, ale też ciekawa. Żołnierze biorą udział w poligonach, ćwiczeniach wielonarodowych, misjach poza granicami państwa. Pancerniacy szkolą się na licznych kursach specjalistycznych, zarówno w Polsce, jak i za granicą. Poza tym służą na najnowocześniejszym sprzęcie, którego wciąż przybywa.