Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze Trzebień 2015: OSP Nowogrodziec najlepsza

Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze Trzebień 2015: OSP Nowogrodziec najlepsza
fot. Janusz Wilk 19 września 2015 r. w Trzebieniu (gmina Bolesławiec) odbyły się Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze Ochotniczych Straży Pożarnych o Puchar Starosty Bolesławieckiego.
istotne.pl straż pożarna, zawody

W zawodach udział wzięło 10 jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych. Rozegrano dwie konkurencje. Jedną z nich była sztafeta pożarnicza 7 x 50 m (na każdym z siedmiu odcinków trzeba było wykonać określoną czynność związaną z pożarnictwem). Drugą – tzw. ćwiczenie bojowe. Drużyna reprezentująca jednostkę OSP na znak sędziego wykonuje na czas typową linię wodną od zbiornika z wodą aż do dwóch stanowisk gaśniczych. Linia ta ma długość praktycznie całego boiska piłkarskiego. Za pomocą motopompy strażacy muszą przetłoczyć wodę do końca dwóch linii gaśniczych.

Komisję sędziowską powołał komendant powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Bolesławcu st. bryg. Grzegorz Kocon. Klasyfikacja końcowa:

  1. OSP Nowogrodziec
  2. OSP Trzebień
  3. OSP Jurków
  4. ex aequo OSP Ocice i OSP Różyniec
  5. OSP Parowa
  6. OSP Wierzbowa
  7. OSP Zebrzydowa
  8. OSP Raciborowice
  9. OSP Ławszowa.

Więcej o Powiatowych Zawodach Sportowo-Pożarniczych Ochotniczych Straży Pożarnych o Puchar Starosty Bolesławieckiego, które miały miejsce w Trzebieniu, na stronie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Bolesławcu.

KP PSP Bolesławiec/ii