Oficjalny komunikat Galerii BC Center ws. pożaru

Oficjalny komunikat Galerii BC Center ws. pożaru
fot. Galeria BCC W miniony piątek 27 maja w okolicach godz. 12.00 doszło do zaprószenia ognia na terenie Galerii Bolesławiec City Center, które miało miejsce na otwartym tarasie znajdującym się na poziomie +2.
istotne.pl pożar, galeria bcc

Pożar objął swoim zasięgiem powierzchnię ok. 20 m kw, w tym również część sąsiadującej z tarasem ściany. Efektem tego było uruchomienie systemu przeciwpożarowego, a także rozpoczęcie ewakuacji klientów i pracowników Galerii Bolesławiec City Center. W akcji gaśniczej uczestniczyły wozy strażackie Bolesławeckiej Straży Pożarnej, która pojawiła się na miejscu zdarzenia w kilka minut po uruchomieniu alarmu przeciwpożarowego.

Akcja gaśnicza została zakończona po ok. 1 godzinie, po której nastąpiło sprzątanie budynku oraz przygotowanie do ponownego uruchomienia Galerii, która wróciła do normalnego funkcjonowania od ok. godz. 17.00 tego samego dnia. Szczegółowe przyczyny zajścia określi dochodzenie prowadzone przez odpowiednie służby.

Wszystkim naszym Klientom, którzy uczestniczyli w ewakuacji chcielibyśmy podziękować za współpracę. Jednocześnie cieszymy się, że żadna z osób uczestnicząca w tym wydarzeniu – klienci, pracownicy Galerii Bolesławiec City Center, przechodnie znajdujący się obok Galerii oraz strażacy – nie doznali żadnych obrażeń.

Jeszcze raz dziękujemy wszystkim za współpracę i przepraszamy za zaistniałe ograniczenia w funkcjonowaniu obiektu.

Administracja Galerii Bolesławiec City Center