Dzień Dziecka z BOK-MCC, bogaty program!

Dzień Dziecka z BOK-MCC, bogaty program!
fot. G. Hanaf W środę, 1 czerwca, z okazji Dnia Dziecka BOK-MCC zaprasza najmłodszych do wspólnej zabawy. Dla tych, którzy postanowią spędzić ten wyjątkowy dzień z nami, przygotowaliśmy szereg atrakcji. Będzie teatralnie, plastycznie, ceramicznie, tanecznie i filmowo.
istotne.pl bok-mcc, cik orzeł, dzień dziecka

BOK-MCC i CIK Orzeł: warsztaty, spektakl, wernisaż

  • 10:00 spektakl „Czerwony Kapturek w Bolesławcu”. Na deskach Forum wystąpią: Czerwony Kapturek – Renata Fredyk, Pies – Łukasz Jaźwiec, Właściciel Psa – Łobuz – Dariusz Mucha, Babcia – Ariel Fecyk, Przechodzień i Stare Drzewo – Bogdan Biernat, Pan ze Straży Miejskiej – Łukasz Molak oraz Kronikarz - Piotr Klasa. Spektakl wyreżyserowała instruktor pracowni teatralnej BOK-MCC Urszula Frąszczak – Matyjewicz. Autorem scenariusza jest Ewa Ołenicz – Bernacka. Wstęp za zaproszeniami!
  • 13:00-16:00 otwarte warsztaty plastyczne „Dziecięce marzenia wiatrem podszyte”. Zajęcia poprowadzą: Czesław Matyjewicz, Edyta Orlińska oraz Katarzyna Zarówny. Dzieci będą miały okazję za pomocą farb, pędzli i pisaków zobrazować swoje marzenia na tkaninach.
  • 15:00 warsztaty taneczne z pracownią tańca hip-hop, na skwerze przy BOK-MCC. Zajęcia dla dzieci poprowadzi wraz z swoimi podopiecznymi instruktor grupy Katarzyna Tomczyk-Jakubowska.
  • 16:30 wernisaż wystawy prac ceramicznych wykonanych przez dzieci i młodzież podczas ferii zimowych 2016 w pracowni ceramiczno-rzeźbiarskiej. Ekspozycja obejmuje 12 mozaik inspirowanych morzem m.in. ośmiornice, rekiny, ryby. Zajęcia prowadzili instruktorzy ośrodka kultury: Edyta Orlińska i Mateusz Grobelny. Zapraszamy do holu BOK-MCC na I piętro.
  • 18:00 Centrum Integracji Kulturalnej „Orzeł” na spektakl „Brzechwa Dzieciom”. Przedstawienie przygotowała instruktor pracowni teatralnej „hallo grupa” BOK-MCC Urszula Frąszczak-Matyjewicz wraz z uczestnikami zajęć. W przedstawieniu zaprezentuje się blisko 40 aktorów z czterech grup: 7 – 12 lat, „hallo” 10 - 20 lat, „zdystansowanych 20 plus oraz grupa osób niepełnosprawnych z I i II Środowiskowego Domu Samopomocy w Bolesławcu. Wstęp wolny!

Kino Forum

Na ekranie wyświetlimy animację „Angry Birds Film”, seanse o godz. 14.30, 16.30 3D i 18.45 oraz „Jak uratować mamę”, seanse o godz. 15.00 i 17.00.

Filmowa animowana wersja najpopularniejszej gry ostatnich lat „Angry Birds Film” zabierze nas na egzotyczną wyspę zamieszkaną przez szczęśliwe kolorowe ptaki-nieloty. Na rajskiej wyspie żyją jednak także ptasi outsiderzy - temperamentny Red, szybki jak wiatr Chuck i nieco wybuchowy Bomb. Idylliczny krajobraz wyspy przerywa przybycie tajemniczych zielonych świnek...

Polska animacja, którą zachwycił się świat „Jak uratować mamę” opowiada historie Adasia, który większość swojego czasu spędza, grając na komputerze. Jego siostra Aneta jest miłośniczką książek, uwielbiającą bujać w obłokach i marzyć o królewiczu z bajki. Przez jakiś czas myśli rodzeństwa będą musiały skupić się na czymś zupełnie innym. Ich mama potrzebuje pomocy, którą tylko jej pociechy są w stanie sprowadzić. Niemały w tym udział będzie miała pewna Czarownica… To za sprawą jej czarów Adaś i Anetka przeniosą się do tajemniczej średniowiecznej krainy – pełnej ziejących ogniem smoków, turniejów rycerskich i zamków. Dzieci muszą odnaleźć legendarne Złote Krople, dzięki którym będą mogły spełnić swoje trzy życzenia – w tym to jedno najważniejsze: ratunek dla mamy.