Akcja czytelnicza "Nasza mama czarodziejka" w Szkole Podstawowej nr 2

Akcja czytelnicza
fot. SP nr 2 We wtorek, 24 maja odbyła się kolejna impreza z cyklu Cała Polska czyta dzieciom. Wzięli w niej udział uczniowie klas pierwszych i drugich.
istotne.pl cała polska czyta dzieciom, sp nr 2

Salę zdobiły hasła czytelnicze oraz plakaty do opowiadań z książki Joanny Papuzińskiej ,,Nasza mama czarodziejka”. W zabawie uczestniczyli zaproszeni goście wiceprezydent Kornel Filipowicz, kierownik CIK ,,Orzeł” Jacek Dudyński, dyrektorka MZS nr 3 Irena Sikora-Kołodyńska. Goście pełnili rolę lektorów i czytali dzieciom opowiadania o nadętym wielkoludzie i księżycu, który ułamał sobie rożek.

Dzieci, podzielone na grupy wypełniły zadania na kartach, śpiewały piosenkę, bawiły się w ratowanie wielkoluda i zbieranie sałaty dla dinozaura. Wszyscy, w tym obecni na imprezie rodzice, dobrze się bawili. Klasy zbierały punkty: kwiatki do wazonów. Imprezę zakończyliśmy wspólnym zdjęciem. Goście i klasy otrzymali pamiątkowe podziękowania i dyplomy. Akcja miała za zadanie zachęcać dzieci do czytania, upowszechniać je, pokazywać, jak książka może być ciekawa i zabawna.