Plac zabaw w ogrodzie Pod Dębami

Plac zabaw w ogrodzie Pod Dębami
fot. UM Bolesławiec 31 maja 2016 r. Rodzinny Ogród Działkowy „Pod Dębami” przy ul. Kościuszki w Bolesławcu otrzymał urządzenia zabawowe.
istotne.pl plac zabaw, gmina miejska

Kwota przeznaczona na zakup urządzeń zabawowych wynosi niemal 15 tys. zł. Środki pochodzą z budżetu miasta, z funduszu przeciwdziałania alkoholizmowi. Na nowo powstałym ogrodowym miniplacu zabaw znalazły się huśtawki (wahadłowa i wagowa), karuzela krzyżakowa, bujaki, zjeżdżalnia oraz urządzenia fitness: orbitrek oraz twister.

To już czwarty rodzinny ogród działkowy w Bolesławcu wyposażony w urządzenia zabawowe, które sfinansowane zostały z budżetu miasta. W tym roku wyposażony w nie zostanie jeszcze jeden rodzinny ogród działkowy. Idea przekazania urządzeń zabawowych ma pozwolić dzieciom na aktywne i bardziej urozmaicone spędzanie wolnego czasu, w czasie gdy rodzicie, dziadkowie pracują na swoich działkach.

Plac zabaw w ogrodzie Pod DębamiPlac zabaw w ogrodzie Pod Dębamifot. UM Bolesławiec
Plac zabaw w ogrodzie Pod DębamiPlac zabaw w ogrodzie Pod Dębamifot. UM Bolesławiec

Celem jest również kształtowanie poczucia estetyki, inspirowanie wyobraźni dzieci oraz zapewnienie bezpieczeństwa i radości.

W ubiegłym roku Rodzinny Ogród Działkowy „Pod Dębami” zajął II miejsce w konkursie „Bolesławiec w kwiatach” w kategorii najpiękniej ukwiecony rodzinny ogród działkowy.

UM Bolesławiec/ii