Spotkanie siatkarskich pokoleń z Zespołu Szkół Mechanicznych

Spotkanie siatkarskich pokoleń z Zespołu Szkół Mechanicznych
fot. GA W turnieju udział wzięły trzy ekipy: nauczyciele, obecna siatkarska reprezentacja szkoły i absolwenci.
istotne.pl siatkówka, zsm bolesławiec

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej w piątek 9 października w sali gimnastycznej bolesławieckiego Zespołu Szkół Mechanicznych odbył się wyjątkowy turniej siatkówki. Wyjątkowy, bo na parkiecie spotkały się trzy siatkarskie pokolenia: nauczyciele „mechanika”, obecna reprezentacja szkoły i jej absolwenci, którzy jakiś czas temu reprezentowali placówkę w rozgrywkach siatkarskich. – Do tej pory utrzymujemy ze sobą kontakt – mówi w rozmowie z „ii” Krzysztof Mosiądz, absolwent ZSM. – Wpadliśmy na pomysł, że miło byłoby ponownie zagrać w dawnym składzie.

Na tę inicjatywę bardzo pozytywnie zareagował Kamil Dudak, nauczyciel wychowania fizycznego. I… spotkanie siatkarskich pokoleń doszło do skutku. Absolwenci co prawda zagrali w okrojonym składzie (było ich jedynie pięciu), ale oba mecze wygrali 2:0. – Większość z nas pracuje, część mieszka poza Bolesławcem – wyjaśnia Krzysztof Mosiądz.

I dodaje: – Mam nadzieję, że ten turniej na stałe wpisze się w kalendarz szkolnych imprez i że za rok powtórzymy ten wynik.

Organizatorzy rozgrywek dziękują pani wicedyrektor „mechanika” Barbarze Berdule.