Coraz większy problem z parkowaniem w naszym mieście

Coraz większy problem z parkowaniem w naszym mieście
fot. freeimages.com (Dont_Panic) Niektóre bolesławieckie firmy już mają problem z miejscami parkingowymi dla swoich pracowników.
istotne.pl piotr roman, parking

Tak jest w przypadku chociażby Spółdzielni Rękodzieła Artystycznego „Ceramika Artystyczna”, która zatrudnia obecnie ponad 400 osób. Problem z miejscami parkingowymi dla pracowników ma też jedna z firm zlokalizowanych w bolesławieckiej podstrefie Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej „Invest-Park” – SRG Global.

Tego typu problemów zapewne nie będzie mieć Rhenus Logistics, którego centrum logistyczne właśnie powstaje w naszej strefie. Firma ma bowiem zamiar wybudować również parking, który pomieści ponad 500 samochodów osobowych.

Co może rozwiązać problem z parkowaniem w mieście? Więcej stref płatnego parkowania w centrum miasta, o czym już myślą magistraccy urzędnicy, a także bezpłatna komunikacja miejska, która być może zostanie wprowadzona w 2018 r. (Była to jedna z obietnic wyborczych urzędującego prezydenta Piotra Romana).

Warto dodać, że dziennie w Bolesławcu jest 50 tys. aut. – Mamy bardzo dokładne dane dotyczące ilości samochodów w Bolesławcu – mówił w lutym br. P. Roman. – Zarejestrowanych przez mieszkańców Bolesławca aut [dane z 23 lutego – przyp. „ii”] jest 33 608, z czego prawie 5 tys. to samochody ciężarowe. Jeżeli do tego dodamy kilkanaście tys. samochodów, które codziennie wjeżdżają do naszego miasta, to mamy ok. 50 tys. aut każdego dnia w Bolesławcu.

Wy też macie problem z parkowaniem? Zapraszamy do dyskusji.