BKS: nowa drużyna seniorów rozpoczęła treningi

BKS: nowa drużyna seniorów rozpoczęła treningi
fot. MZ Trener Tomasz Fulczyński rozpoczął budowanie nowego zespołu. Pomaga mu tym Mariusz Rutkowski. Do barw BKS-u powraca wielu wychowanków klubu.
istotne.pl bks bolesławiec, tomasz fulczyński

We wtorek, 19 lipca, na stadionie przy ulicy Spółdzielczej w Bolesławcu odbył się pierwszy trening powracającej do rozgrywek drużyny seniorów BKS. Na treningu pojawiło się 15 zawodników. Większość z nich jest doskonale znanych bolesławieckim kibicom. Są wychowankami lub piłkarzami, którzy grali już w BKS-ie. Można powiedzieć, że część z nich powróciła do domu.

Trener Tomasz Fulczyński zaciera ręce przed treningiem :-)Trener Tomasz Fulczyński zaciera ręce przed treningiem :-)fot. MZ

Na murawie miejskiego stadionu w Bolesławcu pojawili się m.in. Józek Pietrzak, Dawid Kizyma, Łukasz Graczyk, Radosław Karpiak, Oliwier Gasiak, Maciej Zielonka, Adrian Popek, Piotr Juszczak i Sławomir Dul. Zjawiło się też kilka zupełnie nowych zawodników. Pełny i ostateczny skład drużyny seniorów BKS podamy w sierpniu. W planach BKS-u na najbliższy czas jest rozegranie kilku sparingów. W najbliższą niedzielę (24 lipca) bolesławianie zmierzą się z KS Stare Jaroszowice. Mecz sparingowy rozpocznie się o godzinie 11:00, grzecznościowo na boisku KS Kolonia Bolesławiec ("Rowek") przy ulicy Topolowej w Bolesławcu. Pierwotnie mecz miał się odbyć na stadionie przy ul. Spółdzielczej, ale przed bramkami została zasadzona trawa i na razie nie można rozegrać tam spotkania. Obiekt OWS przy ulicy Spacerowej także jest zajęty. Trwają tam zmagania rugbystów w ramach Olimpiady Młodzieży w Sportach Letnich. Kolejnymi sparingpartnerami BKS mają być: Chojnowianka Chojnów i Czarni Lwówek Śląski. Zespół Tomasza Fulczyńskiego nie będzie brał udziału w rozgrywkach Pucharu Polski. Rozgrywki w klasie A BKS rozpocznie w połowie sierpnia.

Drużna seniorów BKS po najbliższym sezonie:
awansuje do klasy okręgowej
56.12 % głosów: 55
zostanie w klasie A
18.37 % głosów: 18
spadnie do B-klasy
16.33 % głosów: 16
jest mi to obojętne
9.18 % głosów: 9

Przed trenerem Tomaszem Fulczyńskim i pomagającym mu Mariuszem Rutkowskim trudne zadanie. Zbudowanie zupełnie nowej drużyny, wytrenowanie i zgranie zawodników ze sobą. Trzeba docenić to, że obaj się tego podjęli. Szacunek należy się też piłkarzom, którzy pojawili się na treningu. Za to, że chcą grać i pomagać. Na koniec też podziękowania dla Michała Lisa, Maćka Sawickiego, Tomka Jasińskiego, Henryka Kusojcia, Piotra Bieńkowskiego i dla wszystkich tych, którzy pomagają klubowi, a nie zostali wymienieni z imienia i nazwiska. To głównie dzięki tym ludziom seniorska piłka w BKS-ie nadal istnieje.