Wybitne kino w Dyskusyjnym Klubie Filmowym w Forum

Wybitne kino w Dyskusyjnym Klubie Filmowym w Forum
fot. BOK / Krzysztof Gwizdała W sierpniowym repertuarze Dyskusyjnego Klubu Filmowego dkfbok, cztery tytuły filmowe.
istotne.pl dkf, bok-mcc, kino forum

Spotykamy się w każdy poniedziałek o godz. 19.00 w Kinie Forum BOK-MCC. Karnet w cenie 20 zł do nabycia w kasie Kina Forum od 25 lipca do 1 sierpnia. Szczegóły na stronie bolesławieckiego kina Forum.

  • 1 sierpnia „Pod opieką wiecznego słońca”, reżyser Vitalija Manskiego. Jest to przewrotny obraz jednego z najbardziej charakterystycznych i bezwzględnych reżimów naszych czasów, Korei Północnej. Vitalij Manski udaje się do Korei, aby na zlecenie władz nakręcić film będący patriotycznym peanem. Jednakże reżyser nigdy nie wyłącza czerwonego przycisku nagrywania, z narażeniem życia kręcąc nie tylko spektakl, który jest stwarzany przez reżim, ale dokumentując równocześnie przerażającą zakulisową rzeczywistość Korei Północnej.

 

 

 

 

  • 8 sierpnia „Wróble” , najnowszy film Rúnara Rúnarssona, który doceniony został przez widzów i krytyków na całym świecie. Zdobył główną nagrodę na MFF w San Sebastian oraz nagrodę w konkursie 1-2 na Warszawskim Festiwalu Filmowym. Jest to historia o podróży z dzieciństwa do dorosłości, o relacji ojca i syna oraz o miłości, pokazana na tle zapierających dech w piersiach Fiordów Zachodnich.

  • 22 sierpnia „Co przynosi przyszłość”, zdobywca Srebrnego Niedźwiedzia za reżyserię na tegorocznym MFF w Berlinie. Nathalie uczy filozofii w szkole średniej w Paryżu. Z pasją wykonuje swoją pracę, a szczególną przyjemność sprawia jej przekazywanie uczniom zamiłowania do myślenia. Jako zamężna kobieta z dwójką dzieci dzieli swój czas między rodzinę, byłych uczniów i zaborczą matkę. Pewnego dnia mąż oświadcza, że zostawia ją dla innej kobiety. Mierząc się z tą narzuconą jej wolnością, Nathalie musi na nowo ułożyć swoje życie. Film toczy się wokół pytań o szczęście, powołanie i o to, czy ustalony tryb życia to wartość czy głupota. Przedstawia nie tylko poszukiwanie nowych dróg w życiu bohaterki, ale również rozważania na temat tego, czy i w jakim stopniu w codziennym życiu przydaje się filozofia.

  • 29 sierpnia „Kwiat wiśni i czerwona fasola”, w reżyserii Naomi Kawase. Film otwarcia sekcji Un Certain Regard na 68. MFF w Cannes, a także zdobywca nagród na wielu międzynarodowych festiwalach. Piękna historia nietypowej przyjaźni cukiernika i starszej kobiety, przedstawiona na tle kwitnących kwiatów wiśni. Sentaro (Masatoshi Nagase) prowadzi małą piekarnię, w której serwuje dorayaki - japoński deser składający się z naleśników przekładanych słodką pastą z czerwonej fasoli ("an"). Sentaro szuka kogoś do pomocy w kuchni, jednak gdy zgłasza się starsza pani, Tokue (Kirin Kiki), niechętnie przyjmuje ją do pracy. Tokue szybko udowadnia, że jej ręce potrafią czynić cuda, gdy chodzi o przygotowywanie "an". Dzięki jej sekretnej recepturze, mały biznes wkrótce rozkwita... Z czasem, Sentaro i Tokue otwierają przed sobą swoje serca i odsłaniają stare rany.