Seryjny włamywacz zatrzymany. Na koncie co najmniej 11 przestępstw

Seryjny włamywacz zatrzymany. Na koncie co najmniej 11 przestępstw
fot. freeimages.com (Theresa Murphy) Policjanci z Bolesławca zatrzymali podejrzanego o szereg przestępstw przeciwko mieniu.
istotne.pl policja, kradzież, włamanie

Jak ustalili funkcjonariusze, do zdarzeń doszło w lipcu br. na kilku bolesławieckich osiedlach. W nocy sprawca szukał otwartych albo uchylonych okien w mieszkaniach znajdujących się na parterach budynków. Następnie wchodził do środka, nawet jeżeli domownik spał, po czym zabierał pozostawione w widocznym miejscu wartościowe przedmioty. Do zatrzymania mężczyzny doszło kilkanaście minut po jednym z włamań.

33-letni mieszkaniec Bolesławca przyznał się do popełnienia 11 przestępstw. Ponadto seryjny włamywacz odpowie za oszustwa: używał skradzionej karty płatniczej. Policjanci ustalili, że uzyskaną za jej pomocą gotówkę podejrzany wymieniał na inną walutę i wykorzystywał na internetowych portalach inwestycyjnych.

Sprawa ma charakter rozwojowy. Funkcjonariusze nadal sprawdzają, czy zatrzymany włamywacz nie ma na swoim koncie innych tego typu przestępstw, a także przypominają mieszkańcom niższych kondygnacji oraz domów jednorodzinnych o zamykaniu okien na noc lub na czas wyjścia z domu. Podobny apel adresowany jest również do mieszkańców budynków remontowanych, w których zamontowane rusztowanie może ułatwić dotarcie potencjalnemu złodziejowi do lokali na wyższych kondygnacjach.

KPP Bolesławiec/ii