Rusza konkurs na najpiękniejszy, tradycyjny wieniec dożynkowy

Rusza konkurs na najpiękniejszy, tradycyjny wieniec dożynkowy
fot. Powiat Bolesławiecki Powiat Bolesławiecki, organizator wydarzenia, serdecznie zaprasza do udziału w konkursie na „Najpiękniejszy, tradycyjny wieniec dożynkowy”.
istotne.pl konkurs, dożynki, wieniec, powiat bolesławiecki

Zwycięski wieniec wraz z grupą dożynkową będzie reprezentował Powiat na dożynkach Województwa Dolnośląskiego, które odbędą się 4 września br. w Krzyżowej (gminie Świdnica).

Celem konkursu jest upowszechnienie i kultywowanie tradycji związanych z obrzędami dożynkowymi wraz z prezentacją bogactwa plonów wplecionych w wieńce dożynkowe.

W konkursie uczestniczyć mogą grupy wieńcowe wraz z wieńcami, które formą i użytymi materiałami nawiązują do polskich tradycji wieńców dożynkowych. Wieńce nie mogą zawierać elementów plastiku, styropianu czy też sztucznych kwiatów. Konstrukcja wieńca musi umożliwiać jego niesienie w korowodzie dożynkowym. Więcej informacji:

Powołana przez starostę bolesławieckiego komisja konkursowa oceniać będzie wieńce na dożynkach, które odbywać się będą w gminach powiatu bolesławieckiego na przełomie sierpnia i września br., nie później jednak niż na tydzień przed planowanymi dożynkami wojewódzkimi.

Informacja o wynikach konkursu zostanie zamieszczona na stronie internetowej Powiatu Bolesławieckiego.

Powiat Bolesławiecki/ii