Bolesławieckie grupy taneczne Modus i Noctur z medalami

Bolesławieckie grupy taneczne Modus i Noctur z medalami
fot. BOK-MCC/MrPeterszy Dwie grupy tańca współczesnego działające w BOK-MCC zdobyły w konkursach ogólnopolskich i wojewódzkich trzy pierwsze miejsca, jedno drugie oraz wyróżnienie.

Ostatni miesiąc zapisał się w historii pracowni tańca współczesnego BOK-MCC jako pasmo artystycznych sukcesów. Grupy Nocturn i Modus wzięły udział w trzech przeglądach rangi wojewódzkiej i ogólnopolskiej. Instruktorem grupy jest Halina Bałacka-Kłak.

Zajęcia w pracowni tańca współczesnego odbywają się w trzech grupach: Promyki dla dzieci w wieku 7-9 lat, Nocturn uczestnicy w wieku od 10 do 15 lat, oraz Modus dla młodzieży powyżej 15 lat.

Złoto w Żarach

Podczas II Mistrzostw Polski Zachodniej w Tańcu Freestyle (Hip Hop, Break Dance, Electric Boogie) BATTLE For Żary, w dniu 21 maja 2016r., pracownia tańca współczesnego BOK-MCC zaprezentowała swoje dwie choreografie. Efektem były dwa I miejsca starszych grup: Nocturn i Modus.

Złoto o srebro na ogólnopolskim turneju Stonoga 2016

Drugi wyjazd pracowni to kolejny sukces. Tym razem 11 czerwca 2016 podczas XVII OGÓLNOPOLSKIEGO TURNIEJU ZESPOŁÓW TANECZNYCH „STONOGA 2016”. Grupa Nockturn wywalczyła I miejsce w swojej kategorii wiekowej, a grupa Modus zajęła II miejsce. Warto dodać, że w tegorocznej Stonodze startowała aż 57 grup tanecznych z 12 miast Polski.

Wyróżnienie dla Julii Babijczuk na Lubin Dance

19 czerwca 2016 pracownia reprezentowała BOK-MCC podczas VII Dziecięcego i Młodzieżowego Przeglądu Tanecznego Dolnego Śląska LUBIN DANCE 2016, który zgromadził 400 tancerzy z Dolnego Śląska. Uczestnicy prezentowali sie w dwóch kategoriach: mini spektakl taneczny i taniec nowoczesny. W przeglądzie wzięły udział grupy pracowni tańca współczesnego, a wyróżnienie zdobyła Julia Babijczuk z grupy MODUS tańcząc solo własna choreografię.