Piast Wykroty wywalczył awans do IV ligi

Piast Wykroty wywalczył awans do IV ligi
fot. Piast Wykroty „Bez wątpienia jest to jeden z największych sukcesów w historii klubu z Wykrot” - mówi Sylwester Kret, trener Piasta Wykroty.
istotne.pl awans, piast wykroty, sylwester kret

Piast Wykroty to drugi, obok GKS-u Warty Bolesławieckiej, klub z powiatu bolesławieckiego, który w nowym sezonie zagra w IV lidze dolnośląskiej. Piast zajął drugie, premiowane awansem, miejsce w tabeli jeleniogórskiej okręgówki. To wielki sukces zawodników, trenera i działaczy z Wykrot, którzy spełnili marzenia swoje i swoich kibiców.

Zepół seniorów (na zdjęciu powyżej) rozpoczął sezon w nieco innym skłądzie niż go zakończył. Seniorzy początek sezonu 2015/2016, górny rząd od lewej: Krzysztof Osip, Janusz Kret, Gabriel Silva, Piotr Krawczyk, Grzegorz Roman, Sebastian Andruchów, Marcin Pacan, Sylwester Kret, Daniel Ziółkowski, Daniel Gola, Szymon Drozd, Rafał Prażmowski, Mirosław Mielnik. Dolny rząd od lewej: Cezary Purta, Arkadiusz Jagodziński, Adrian Paruch, Dawid Zazulak, Adam Turko, Paweł Urbaniak, Radosław Kurek.

Natomiast na zakończenie sezonu skład Piasta Wykroty stanowili: bramkarze - Cezary Purta, Mieczysław Chochel. Obrońcy: Sebastian Andruchów, Szymon Drozd, Daniel Gola, Rafał Prażmowski, Bartosz Kojder, Radosław Kurek. Pomocnicy: Sylwester Kret, Adam Turko, Daniel Ziółkowski, Adrian Paruch, Eryk Kliwak, Bartek Mielnik, Grzegorz Staniów, Arkadiusz Jagodzinski. Napastnicy: Grzegorz Roman, Piotr Krawczyk, Paweł Urbaniak.

Czy Piast Wykroty utrzyma się w IV lidze?
tak
51.22 % głosów: 21
nie
39.02 % głosów: 16
jest mi to obojętne
9.76 % głosów: 4

Zapraszamy do przeczytania krótkiego wywiadu jakiego udzielił Portalowi Istotne.pl Sylwester Kret, grający trener Piasta Wykroty.

Redakcja: Piast Wykroty będzie grał IV lidze. Brzmi dumnie... To największy sukces w historii klubu?

Sylwester Kret: Witam wszystkich czytelników portalu Istotne.pl Tak. Bez wątpienia jest to jeden z największych sukcesów w historii klubu z Wykrot.

Który z rywali, w walce o awans do IV ligi, sprawił Wam najwięcej kłopotu?

W walce o awans do IV ligi przez długi czas byliśmy na pozycji lidera, co w szczególności przekładało się na mecze derbowe, np. z Łużycami, Orlikami czy z Nysą Zgorzelec.

Czyli derbowe mecze były najtrudniejsze... Czy kibice będą oglądać mecze Piasta w IV lidze w Wykrotach czy na jakimś innym stadionie? (krążą plotki, że w grę wchodzi Osiecznica bądź Nowogrodziec)

To fakt. Niestety, mamy najgorszą murawę w całej gminie. Bardzo byśmy chcieli grać u siebie, dla swoich kibiców, bo tułać się po innych boiskach i grać dla nie swoich kibiców to ciężki chleb. My staniemy na głowie, by kibice mogli nas oglądać na naszym stadionie.

Czy będzie Pan dalej trenerem Piasta?

To czy będę dalej trenerem jest bardzo zależne i to pytanie pozostawię na chwilę obecnę bez odpowiedzi (uśmiech).

Czy planujecie jakieś wzmocnienia w składzie?

Gra będzie głównie opierała się na zawodnikach, którzy walczyli o awans. Jednak nie da się ukryć że musimy się wzmocnić. Jakie nowe twarze zobaczymy? Czas pokaże.

Co chciałby Pan powiedzieć czytelnikom portalu Istotne.pl na koniec tej krótkiej rozmowy?

Wszystkim czytelnikom proponuje aktywne spędzanie czasu na świeżym powietrzu (nie komputer) oraz zachęcam do uprawiania sportu.

Dziękuję za rozmowę. Gratuluję Panu, drużynie, działaczom i kibicom i życzę powodzenia i wielu pozytywnych emocji na IV-ligowych boiskach.

Dziękuje również za rozmowę i już dzisiaj zapraszam wszystkich na mecz do Wykrot. Pozdrawiam serdecznie (uśmiech).