Bolesławieckie Amazonki świętowały swoje 20-lecie

Bolesławieckie Amazonki świętowały swoje 20-lecie
fot. GA Gala Jubileuszowa BKA, której towarzyszyła wystawa fotograficzna i promocja publikacji „Umiemy korzystać z marzeń – 20 lat Bolesławieckiego Klubu Amazonek”, miała miejsce w piątek 17 czerwca w sali Forum BOK-MCC.
istotne.pl forum, bok-mcc, gala, jubileusz, amazonki

Uroczystość otworzył występ Katarzyny Rzepki, która zaśpiewała hymn Amazonek. Nie zabrakło gratulacji i życzeń od samorządowców. Od Gminy Miejskiej nasze Amazonki dostały aparat fotograficzny, a od Gminy Bolesławiec – zegar.

Maciej Pronkiewicz, wiceszef Wydziału Edukacji i Promocji Powiatu, odczytał list od starosty bolesławieckiego Dariusza Kwaśniewskiego. „Dziś nie muszę już wczuwać się w Waszą sytuację, niepełnosprawność jest stanem, z którym trochę walczę, a trochę staram się żyć. Wiem jedno: Wasze słowa, że nigdy nie należy się poddawać, dają mi siłę” – napisał starosta.

Ceremonia była też okazją, aby uhonorować przyjaciół Bolesławieckiego Klubu Amazonek. Wśród nagrodzonych najwyższym wyróżnieniem – statuetkami – znaleźli się m.in. prezydent Piotr Roman, starosta Dariusz Kwaśniewski, wójt Gminy Bolesławiec Andrzej Dutkowski, szef Ziemi Bolesławieckiej Jan Cołokidzi, prezes bolesławieckiego PWiK Józef Król, dyrektorka Muzeum Ceramiki Anna Bober-Tubaj i szefowa BOK-MCC Ewa Lijewska-Małachowska. Uhonorowano również m.in. byłą posłankę SLD Małgorzatę Sekułę-Szmajdzińską.

Co więcej, Władysława Kotlarek, wieloletnia prezeska BKA, otrzymała z rąk wiceszefowej Federacji Stowarzyszeń „Amazonki” Łucji Werblińskiej z Poznania Rubinowy Łuk dla aktywnej liderki.

Uroczystość uświetniły występy zespołów tanecznych Nocturn i Modus, wokalistek Elizy Sondaj i Magdaleny Cichorzewskiej (podopiecznych BOK-MCC), a także Zespołu Pieśni i Tańca Mały Bolesławiec z MDK (pod kierownictwem Anny Idkowiak). Galę prowadziła Ewa Lijewska-Małachowska.

Naszym Amazonkom życzymy stu lat!


Bolesławiecki Klub Amazonek w Bolesławcu pomaga kobietom dotkniętym chorobą nowotworową. To organizacja zrzeszająca kobiety walczące z własną chorobą oraz pragnące pomagać innym. Działalność klubu polega na udzielaniu kobietom po mastektomii wsparcia emocjonalnego i praktycznego. Amazonki pomagają na wiele sposobów: od wsparcia psychicznego do znajdywania ośrodków rehabilitacji terapeutycznej. Prowadzą działania na rzecz profilaktyki raka piersi, starając się poprawić poziom wiedzy społecznej dotyczącej zagrożenia chorobą oraz profilaktyki. Spotkania Amazonek odbywają się co czwartek o 16:00 w Domu Dziennego Pobytu przy ul. Staroszkolnej w Bolesławcu. Telefony: 662 841 177 lub 798 661 622.