Podtopienia w Bolesławcu i w powiecie bolesławieckim

Podtopienia w Bolesławcu i w powiecie bolesławieckim
fot. OSP Trzebień W działaniach brali udział m.in. druhowie z Trzebienia (gmina Bolesławiec), Osiecznicy, Różyńca oraz Wojskowa Straż Pożarna ze Świętoszowa.
istotne.pl straż pożarna, osp trzebień, podtopienie

16 czerwca, około godziny 22:00, strażacy ochotnicy z Osiecznicy wypompowywali wodę z zalanego garażu przy ul. Różanej w Bolesławcu. Kolejnego dnia wraz ze strażakami z Bolesławca, Różyńca oraz z Wojskowej Straży Pożarnej ze Świętoszowa usuwali skutki opadów na terenie jednostki wojskowej w Bolesławcu. Więcej: na facebookowym profilu Ochotniczej Straży Pożarnej w Osiecznicy.

Podtopienia w mieście i powiecie bolesławieckimPodtopienia w mieście i powiecie bolesławieckimfot. OSP Osiecznica

Ręce pełne roboty mieli też strażacy-ochotnicy z Trzebienia.

Jak czytamy na facebookowym profilu Ochotniczej Straży Pożarnej w Trzebieniu:

17 czerwca o godzinie 10:17 zostaliśmy zadysponowani do wypompowywania wody z zalanej posesji w Bolesławcu przy ulicy Gdańskiej. Po zakończeniu działań zostaliśmy ponownie zadysponowani, tym razem do zalanego terenu wokół ośrodka zdrowia w Kraśniku Dolnym.

Podtopienia w powiecie bolesławieckimPodtopienia w powiecie bolesławieckimfot. OSP Trzebień

A mogło być jeszcze gorzej. W czasie Gali Jubileuszowej Bolesławieckiego Klubu Amazonek prezydent Bolesławca Piotr Roman poinformował wszystkich zebranych w sali Forum, że zbiornik retencyjny przy ulicy Jeleniogórskiej spełnił swoją rolę. – Mam ogromny powód do satysfakcji, bo gdyby nie ten zbiornik retencyjny, to dziś byśmy mieli znowu zalaną ulicę Willową i jej okolice – podkreślił prezydent.

Podtopienia w mieście i powiecie bolesławieckimPodtopienia w mieście i powiecie bolesławieckimfot. OSP Osiecznica

OSP Trzebień/OSP Osiecznica/ii