Niby-wystawa przedszkolaków z Nibylandii

Niby-wystawa przedszkolaków z Nibylandii
fot. Nibylandia/Ariel Orłowski Dzieci z niepublicznego przedszkola stworzyły serię ceramicznych ozdób i małych rzeźb. Wystawa została zorganizowana w galerii BOK-MCC.
istotne.pl bok-mcc, nibylandia

Przedszkolaki wykonały prace w ramach projektu „Glinolandia 2016 – sztuka jako zabawa, zabawa jako sztuka”. W dniach 10-12 czerwca mieliśmy możliwość oglądania przygotowanej po raz pierwszy przez przedszkole „Niby-wystawy 2016”.

W galerii prezentowano prace ceramiczne wykonane przez dzieci w wieku 2, 5 i 6 lat biorących udział w kwietniu i maju w projekcie plastycznym. Na wernisażu mali artyści dostali certyfikaty oraz ceramiczne serca.

W trakcie rozpoczęcia spotkania była też okazja do wręczenia podziękowań firmom i instytucjom, które w ciągu pięciu lat realizacji projektu znacząco przyczyniły się do jego rozwoju. Wyróżniono Ceramikę Milenę z Parzyc, która zainicjowała powstanie projektu, następnie Dyrekcję i artystów BOK-MCC za możliwość przeniesienia projektu do pracowni mieszczących się w Bolesławieckim Ośrodku Kultury – Międzynarodowym Centrum Ceramiki, gdzie realizowany jest projekt od 2013 roku. Podziękowanie trafiło również do Ceramiki Artystycznej z Bolesławca za współpracę przy tegorocznych warsztatów.

Na wystawie zaprezentowano ceramiczne domki przestawiające rodziny przedszkolaków, ceramiczne niby-zegary z odbitą dłonią dzieci, niby-biedronki służące jako lampiony, korale, ślimaki, wieszaki na ubrania i talerzyki. Zaprezentowano również ceramikę użytkową pomalowaną przez rodziców i dzieci w czasie warsztatów rodzinnych.