Event międzyszkolny w ramach programu Lekkoatletyka dla każdego!

Event międzyszkolny w ramach programu Lekkoatletyka dla każdego!
fot. Paweł Wiśniewski Zawody odbyły się na stadionie lekkoatletycznym przy Zespole Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. mjra Henryka Sucharskiego przy ul. Komuny Paryskiej 6.
istotne.pl lekkoatletyka

Ośrodek Lekkiej Atletyki w Bolesławcu i zatrudnieni w nim trenerzy (Bartosz Gruman, Sylwia Kawałko, Wanda Wysocka oraz Rafał Kwieciński) 16 czerwca 2016 roku byli organizatorem eventu międzyszkolnego w ramach prowadzonego od września 2014 r. w Bolesławcu programu upowszechniania sportu wśród dzieci i młodzieży – Lekkoatletyka dla każdego!

W zawodach wystąpiły reprezentacje klas I–III bolesławieckich szkół podstawowych (SP 2, SP 3, SP 4, SP 5) oraz SP Bożejowice. Celem zawodów była popularyzacja lekkiej atletyki, poprawa stanu zdrowia oraz sprawności fizycznej dzieci, promowanie nowych, atrakcyjnych form zajęć ruchowych. Każda reprezentacja wystąpiła w 5 konkurencjach: sztafeta sprinterska na dystansie 30 m, skoki na krzyżaki, skok w dal z miejsca, sztafeta płotkarska na dystansie 30 m, rzut piłką w tył przez głowę. Po zakończonych zawodach każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy medal i dyplom.

Partnerami zawodów byli PKN Orlen, Nestlé Polska S.A., Ministerstwo Sportu i Turystyki, Polski Związek Lekkiej Atletyki, Urząd Miasta Bolesławiec.

Organizatorzy składają podziękowania za pomoc w przeprowadzeniu zawodów dyrekcji i pracownikom ZSOiZ, nauczycielom nauczania początkowego ze szkół uczestniczących w evencie oraz wolontariuszom (trenerom i zawodnikom MKS Bolesłavia).

Na stronie Bolesłavii więcej o programie Lekkoatletyka dla każdego!

Justyna Serafińska-Gruman/ii