Wraca temat szkoły specjalnej. Jest oświadczenie rodziców jej podopiecznych

Wraca temat szkoły specjalnej. Jest oświadczenie rodziców jej podopiecznych
fot. GA Poniżej prezentujemy treść oświadczenia rodziców wychowanków Powiatowego Zespołu Szkół i Placówek Specjalnych.
istotne.pl szkoła specjalna, powiat bolesławiecki, 2lo bolesławiec

My, Rodzice dzieci, młodzieży i dorosłych ze szkoły specjalnej w Bolesławcu, jesteśmy przeciwni wciąganiu nas w polityczne układy i gry Zarządu Powiatu. Oświadczamy, że nie jesteśmy informowani o jakichkolwiek projektach Zarządu, dowiadujemy się o tym od osób trzecich. Nikt nigdy z Nami nie konsultował żadnej propozycji, a My i Nasze dzieci jako beneficjenci powinniśmy być informowani jako pierwsi. Czekamy na nową szkołę od ponad 20 lat i nie jest prawdą, że jest nam obojętne, gdzie zostanie ona umiejscowiona.

Przedstawiciele organów rządzących w szkole pojawiają się zawsze przed każdymi wyborami i wtedy obiecują nam nowa szkołę… potem następuje cisza – do następnych wyborów.

Od jakiegoś czasu pojawiają się nowe koncepcje władz powiatu na lokalizację placówki w innej szkole, co wzbudza słuszne niepokoje społeczeństwa, i kolejne środowiska bolesławieckie zaczynają nas odbierać negatywnie, jako osoby uzurpujące sobie prawo do ich budynków. My, rodzice, nie wyobrażamy sobie przeniesienia naszej szkoły i połączenia jej z inną placówką oświatową. Narażacie nasze dzieci na szyderstwa, wyzwiska i poniżanie ze strony innych dzieci. Bliskość, a właściwie łączenie się piętrem, codzienne spotykanie się, wspólne boisko trzech szkół: liceum, gimnazjum i podstawówki jest dla nas, rodziców, niedopuszczalne.

Jako rodzice podchodzimy do całej sprawy emocjonalnie, nie ekonomicznie. Integracja osób z upośledzeniem umysłowym nie istnieje w Naszym społeczeństwie – my wiemy o tym najlepiej. Nasze dzieci wymagają szczególnych warunków rozwoju i edukacji. Nie chcemy, aby nasze dzieci miały najlepiej w całym powiecie, ale chcemy też, aby nie miały gorzej od innych dzieci.

Oświadczamy, że Rodzice dzieci, młodzieży i dorosłych ze szkoły specjalnej stają na stanowisku:

  1. budowa osobnej placówki dostosowanej w całości do niepełnosprawnych wraz z Centrum aktywizacji i WTZ lub:
  2. rozbudowa obecnego budynku lub:
  3. zakup budynku spełniającego wymagania osób niepełnosprawnych, np. Centrum Medyczne Stomadent

Nie chcemy, aby poprzez nieudolność kolejnych władz Powiatu skłócano Nas, Rodziców dzieci ze szkoły specjalnej, z mieszkańcami Powiatu i Miasta Bolesławiec.

Do tematu wrócimy.